Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у березні 2019 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж березня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»  на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж звітного періоду на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчук Полтавської області (розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)». У березні проводилися узгоджувальні зустрічі. Парк перебуває в процесі перереєстрації нової назви. Відсутнє рішення Полтавської обласної ради щодо Методики фінансування Парку. Лише після вирішення цих питань з’явиться можливість відновити роботу примирної комісії по вирішенню вимоги найманих працівників. Стан СТВ у колективі контрольований.

2) між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В), з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.». У березні засідання примирної комісії не проводилося. У березні фахівці Відділення взяли участь у загальних зборах трудового колективу. Були проведені узгоджувальні зустрічі: з новопризначеним в.о.гендиректора, головою профспілки та членами представницького органу найманих працівників підприємства. Після відновлення виробництва Відділення порушить питання щодо продовження роботи примирної комісії по вирішенню КТС(к).  Стан СТВ у колективі напружений.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-березня 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС(к) перебувало 15 випадків дестабілізації стану СТВ на 15 підприємствах області (з них 2 структурних підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 2339 осіб.

З метою з’ясування стану соціально-трудових відносин також проведено моніторинг у колективах: ПрАТ «Пласт»; КП «Щит Миргородщини»; ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»; ПрАТ «АРМАПРОМ»; ТОВ «Глобал Райс Груп»; ОКВПВКГ «Миргородводоканал»; Решетилівського КП «Водоканал» м.Решетилівка; ТОВ «Техмолпром», м.Гадяч; ТОВ «Торговий дім «Гадячсир-Україна», м.Гадач; ПАТ «Електромотор», м.Полтава; ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект», м.Полтава; Миргородського КЖЕУ, м. Миргород; КП «Кременчуцьке тролейбусне управління», м.Кременчук; КП «Полтаваелектроавтотранс», м.Полтава.

Всього за участі Відділення упродовж березня 2019 проведено 19 узгоджувальних зустрічей та ряд робочих нарад.

Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».