Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у червні 2019 року

Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у червні  2019 року

У червні акцій соціального протесту на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж періоду на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1. між найманими працівниками та адміністрацією Комунальної установи природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної (розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)». У червні начальник Відділення взяла участь у виїзній нараді депутатів обласної ради, під час якої на запит Відділення розглядалося питання щодо фінансування КУ ПЗФ РЛП «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради. Стан соціально-трудових відносин у колективі напружений.
  2. між найманими працівниками та адміністрацією ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В), з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.». У червні засідання примирної комісії не проводилося. Адміністрація підприємства продовжує ухилятися від участі в примирних процедурах по вирішенню КТС(к). Під час  узгоджувальної зустрічі  з представниками  підприємства з’ясовано, що підприємство не працює, наймані працівники звільняються, заборгованість із зарплати залишається не виплаченою. Стан соціально-трудових відносин у колективі напружений.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-червня 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС(к) перебувало 19 випадків дестабілізації стану СТВ на 19 підприємствах області (з них 2 структурних підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 3923 особи.

З метою з’ясування стану соціально-трудових відносин  проведено вивчення та моніторинг у колективах: ПрАТ «Пласт»; ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»; ПрАТ «АРМАПРОМ»; ТОВ «Техмолпром»;  ТОВ «Торговий дім «Гадячсир-Україна»; КНП «Хорольська центральна районна лікарня»; КУ Природно-заповідного фонду Регіональний ландшафтний парк «Диканський»; КП «Полтававодоканал»; ТДВ «Кременчуцька птахофабрика».

Всього за участі Відділення упродовж червня 2019 з метою запобігання виникненню КТС(к) проведено 8 узгоджувальних зустрічей.

Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».