Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у липні 2019 року

Акції соціального протесту, страйки

У липні акцій соціального протесту, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж періоду на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1. між найманими працівниками та адміністрацією Комунальної установи природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради (розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)». У липні засідання примирної комісії не проводилися. Із сторонами КТС(к) фахівцями Відділення  проводилися узгоджувальні зустрічі, під час яких отримана інформація про затвердження бюджету для КУ ПЗФ РЛП «Кременчуцькі плавні» та розрахунок до штатного розпису з фондом заробітної плати на січень-грудень 2019 року, сума якого менша ніж у попередні роки. Це свідчить, що сума заборгованості із виплати заробітної плати, яка є у вимозі найманих працівників у затвердженому кошторисі не передбачена. Стан соціально-трудових відносин у колективі контрольований.

2) між найманими працівниками та адміністрацією ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В), з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.». У липні засідання примирної комісії не проводилося. Адміністрація підприємства продовжує ухилятися від участі в примирних процедурах по вирішенню КТС(к) (ігнорує рекомендації Відділення щодо продовження роботи примирної комісії по вирішенню вимоги найманих працівників, відповіді на листи Відділення не надає). Проводилися узгоджувальні зустрічі працівників Відділення з директором Департаменту АПР та заступником голови Полтавської облпрофради, під час яких обговорювалися питання щодо можливості проведення спільних заходів по врегулюванню конфлікту на підприємстві. Стан соціально-трудових відносин у колективі напружений.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-липня 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС(к) перебувало 20 випадків дестабілізації стану СТВ на 20 підприємствах області (з них 2 структурних підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 6923 особи.

З метою з’ясування стану соціально-трудових відносин  проведено вивчення та моніторинг у колективах: ПрАТ «Пласт»; ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»; ПрАТ «АРМАПРОМ»; ТОВ «Техмолпром»; КУ Природно-заповідного фонду Регіональний ландшафтний парк «Диканський»; ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПрАТ «Полтавхіммаш», КНП «Кобеляцька центральна районна лікарня».

Всього за участі Відділення упродовж липня 2019 з метою запобігання виникненню КТС(к) проведено 7 узгоджувальних зустрічей.

Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».