Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у вересні 2019 року

Акції соціального протесту, страйки

10 вересня 2019 року на території комунального автотранспортного підприємства - 1628 (КАТП-1628), м. Кременчук наймані працівники провели акцію соціального протесту у формі мітингу в кількості понад 50 осіб.

Мета акції протесту: привернути увагу адміністрації підприємства до проблем, які викликані несвоєчасною виплатою заробітної плати, або виплати її частинами в порушення умов колективного договору, а також відсутністю коштів на ремонт автопарку.

Основна  вимога найманих працівників: виплатити заробітну плату за серпень 2019 року.  Стан СТВ у колективі напружений.

Голові первинної профспілкової організації КАТП-1628 надані роз’яснення та консультації у відповідності до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж періоду на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к), на виробничому рівні, між найманими працівниками та адміністрацією:

1) Комунальної установи природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради (розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)». У вересні засідання примирної комісії не проводилися. Фахівцями Відділення 05, 20 та 25 вересня проведено узгоджувальні зустрічі: із сторонами КТС(к), з представниками Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА та управління майном Полтавської обласної ради.  У ході зустрічей відбувся обмін інформацією та прийняті відповідні рішення. Стан соціально-трудових відносин у колективі напружений але контрольований.

2) ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В), з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.». У вересні засідання примирної комісії не проводилося. Адміністрація підприємства продовжує ухилятися від участі в примирних процедурах по вирішенню КТС(к).

09 вересня 2019 року Відділенням направлено лист адміністрації підприємства з рекомендаціями. Всі рекомендації Відділення щодо відновлення соціального діалогу між сторонами КТС(к) сторона роботодавця ігнорує.

12  та 30 вересня 2019 року відбулися узгоджувальні зустрічі із головою профспілки підприємства та найманими працівниками у ході яких, стало відомо, що адміністрація не вступає в діалог, будь які виплати заробітної плати не проводяться, вплинути на дану ситуацію жодна із структур державних органів не може. Стан соціально-трудових відносин у колективі напружений.

Упродовж вересня 2019 року з метою сприяння вирішенню двох КТС(к) Відділенням проведено 5 узгоджувальних зустрічей.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-вересня 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС(к) перебувало 30 конфліктних ситуацій на 28 підприємствах та установах області (з них 10 структурних підрозділів) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 7410 осіб.

З метою з’ясування стану соціально-трудових відносин  проведено вивчення та моніторинг у колективах: ПрАТ «Пласт»; ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»; ДП «ДПІМ «Міськбудпроект»; ТОВ «Техмолпром»; ТОВ «Торговий дім Гадячсир-Україна»; філії: «Копилянська ДЕД», «Лубенська ДЕД», «Миргородський райавтодор» ДП «Полтавський облавтодор» ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

Упродовж вересня 2019 року з метою запобігання виникненню КТС(к) Відділенням проведено 8 узгоджувальних зустрічей.

Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».