Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у березні 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

28 березня 2017 року частина працівників Локомотивного депо Кременчук регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», м. Кременчук (15 осіб) намагалися провести акцію соціального протесту. Машиністи відмовилися починати роботу, пояснюючи це незадовільним технічним станом локомотивів. Свої вимоги працівники, від імені залізничників України, адресували керівництву ПАТ «Укрзалізниця», центральним органам виконавчої влади.

Відділення НСПП направило організаторам акції (представникам: Вільної профспілки Південної залізниці та Вільної профспілки машиністів Локомотивного депо Кременчук) роз’яснення норм законодавства України, зокрема стосовно наявності відповідальності за організацію незаконного страйку та запропонувало вирішувати розбіжності шляхом вступу в колективний трудовий спір на галузевому або національному рівнях.

Суспільного резонансу та масовості організатори акції не домоглися. Транспортні роботи замість протестувальників виконували інші локомотивні бригади, терміново сформовані керівництвом депо.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У березні на території області колективних трудових спорів (конфліктів)  не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – березня 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 15 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах області (з них 3 структурних підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 2573 особи.

У січні - березні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 9 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 20 примирних процедур.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП у березні взято на облік стан соціально-трудових відносин у Полтавському обласному комунальному підприємстві «Аеропорт-Полтава», м. Полтава; у відділі промислової електроніки публічного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ», м. Кременчук та у приватному акціонерному товаристві «Полтава-Авто», м. Полтава. Напруження в колективах спричинене заборгованістю з виплати заробітної плати або її несвоєчасною виплатою.

Представникам усіх трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.

03.04.2017р.

С.Замицький – начальник відділення НСПП в Полтавській області