Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у квітні 2017 року.

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж квітня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У квітні на території області колективних трудових спорів (конфліктів)  не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – квітня 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 17 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах області (з них 3 структурних підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 2573 особи.

У січні - квітні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 12 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 27 примирних процедур.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП у квітні взято на облік стан соціально-трудових відносин у ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Техмолпром» обидва м. Гадяч. Напруження в колективах спричинене заборгованістю з виплати заробітної плати.

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.