Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у травні 2017 року.

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж травня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У травні на території області колективних трудових спорів (конфліктів)  не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – травня 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 20 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 16 підприємствах області (з них 4 структурних підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 2617 осіб.

У січні - травні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 12 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 32 примирні процедури.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП у травні взято на облік стан соціально-трудових відносин у Лубенському комунальному житлово-експлуатаційному управлінні, м. Лубни; філії «Лубенська дорожньо-експлуатаційна дільниця», с. Засулля, Лубенський район та філії «Полтавський райавтодор», с. Розсошенці, Полтавський район ДП «Полтавський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Напруження в колективах спричинене заборгованістю з виплати заробітної плати або її несвоєчасною виплатою.

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

З метою підвищення правової культури громадян, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав, Відділенням у травні на сторінках обласної газети «Полтавський вісник» оголошено проведення «гарячої» телефонної лінії .