Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у червні 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

20 червня 2017 року з 05.00 години машиністи (близько 150 осіб) відокремленого підрозділу «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця», м. Кременчук (далі – Депо) розпочали акцію соціального протесту у формі «італійського страйку». Так, машиністи, прийшовши в Депо, відмовлялися приймати локомотиви вантажних перевезень, мотивуючи це їх надмірною зношеністю. Протест проходив на підтримку безстрокової акції (пікетування) Вільної профспілки залізничників України, яка тривала під стінами адмінбудівлі ПАТ «Укрзалізниці».

Прогнозуючи подальше зростання соціального напруження в колективі, а також враховуючи, що вирішення проблемних питань Депо здебільшого залежить від ПАТ «Укрзалізниця», Відділенням направлено письмові роз’яснення та рекомендації сторонам конфлікту щодо врегулювання розбіжностей у відповідності до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Акція протесту тривала 20-21 червня. Вантажні перевезення відновилися зусиллями роботодавців, які залучили інші локомотивні бригади. На сьогодні Депо працює у штатному режимі.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У червні на території області колективних трудових спорів (конфліктів) не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня–червня 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 22 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 17 підприємствах області (з них 4 структурних підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 2722 особи.

У січні–червні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 15 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 44 примирні процедури.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП у червні взято на облік стан соціально-трудових відносин у ОКВПВКГ «Миргородводоканал», м. Миргород та у ПрАТ «Пласт», с. Баранівка Шишацького р-ну. Напруження в колективах спричинене заборгованістю з виплати заробітної плати.

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.