Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у липні 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж липня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У липні на території області колективних трудових спорів (конфліктів)  не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – липня  2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 24 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 19 підприємствах області (з них 4 структурних підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 3128 осіб.

У січні – липні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 16 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 55 примирних процедур.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП у липні взято на облік стан соціально-трудових відносин у Полтавському  учбово-виробничому підприємстві «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих, м. Полтава та у Кременчуцькій центральній районній лікарні, м.Кременчук. Напруження в колективах спричинене  в першому випадку заборгованістю з виплати заробітної плати, в другому – не виконання колективної угоди щодо виплати медичним працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення.

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.