Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у вересні 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж вересня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У вересні на території області колективних трудових спорів (конфліктів)  не зареєстровано.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – вересня  2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 27 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 22 підприємствах області (з них 6 структурні підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 4093 особи.

У січні – вересні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 18 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 64 примирних процедур.

З метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) відділенням НСПП у вересні взято на облік стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», м. Полтава через несвоєчасну виплату заробітної плати.

Представникам трудового колективу надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».