Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у листопаді 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж листопада акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У листопаді на території області зареєстровано один колективний трудовий спір(конфлікт) між найманими працівниками регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчука Полтавської області та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчука Полтавської області (розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 27.11.2017 року № 313-р,) з вимогою:

«Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)».

Наймані працівники, скориставшись консультаціями фахівців відділення НСПП розпочали процедуру утворення примирних органів.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – листопада 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 29 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 23 підприємствах області (з них 6 структурні підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 4131 особа.

У січні – листопаді за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 24 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 89 примирних процедур.

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.