Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у грудні 2017 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж грудня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У грудні 2017 року на території області колективних трудових спорів (конфліктів) не зареєстровано. На виробничому рівні відділення НСПП в Полтавській області продовжувало сприяти вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчука Полтавської області та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчука Полтавської області (розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 27.11.2017 року № 313-р,) з вимогою:

«Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)».

Відділенням в рамках сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) направлялися листи з роз’ясненнями і рекомендаціями та інформації, як сторонам спору так і всім особам, причетним до вирішення даного спору, було проведено узгоджувальну зустріч з представниками сторін, засідання примирної комісії та взято участь в засіданні постійної комісії обласної ради, надавалися консультації та методична допомога.

Стан соціально-трудових відносин у колективі контрольований.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня – грудня 2017 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 30 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 23 підприємствах області (з них 6 структурні підрозділи)  із середньообліковою чисельністю штатних працівників 4131 особа.

У січні – грудні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 25 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 92 примирні процедури.

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень на оголошену «гарячу» телефонну лінію, з метою підвищення правової культури полтавців, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.