Ініціатива «Відкритий уряд»

Версія для друкуВерсія для друку

В області діє План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014-2015 роках, затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 22.12.2014 № 559 «Про реалізацію в області плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014-2015 роках».

17 лютого 2015 року відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації. Учасників зборів привітали перший заступник голови облдержадміністрації О.Пругло та заступник голови облради В.Микійчук. Рішенням зборів утворено Громадську раду при облдержадміністрації, її головою обрано В.Голуба, також обрано заступників голови ГР, розглянуто інші організаційні питання. 17 березня проведено друге засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Участь у засіданні взяв голова облдержадміністрації В.Головко, який погодився з пропозицією громадськості щодо запровадження щомісячних зустрічей з членами Громадської ради за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації. Триває процес формування громадських рад при райдержадміністраціях.

У рамках чинної Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки Секретаріатом новообраної Громадської ради при облдержадміністрації планується проведення у ІІ кварталі 2015 року навчань активів новообраних громадських рад при органах виконавчої влади області щодо реалізації прав громадян на участь у формуванні та реалізацію державної політики та питань місцевого значення.
Розпочато підготовку проекту Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2017 роки, наказом директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації від 20.02.2015 утворено робочу групу з підготовки проекту Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки у складі 11 осіб.
  У рамках консультацій з громадськістю у І кварталі 2015 року проведено 9 засідань за «круглим столом». Основні теми, які розглядалися на засіданнях: «Стан цивільного захисту області: проблеми та перспективи», «Про роботу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у 2014 році та виконання заходів комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки», «Громадський аудит використання бюджетних коштів на забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб у Полтавській області», «Публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету за 2014 рік.» та інші. Крім того проведено громадське обговорення доцільності зміни тарифів на пасажирські перевезення у зв'язку з підвищенням цін на пальне та автозапчастини, 5 зустрічей з громадськістю керівництва області, де розглянуто різноманітніші питання що цікавлять громадськість, 11 електронних консультацій, 8 засідань консультативно-дорадчих органів та 11 інших заходів за участю представників громадськості (засідання робочих груп, наради тощо).
Проводиться робота щодо запобігання і протидія корупції. Так, 17 лютого та 19 березня у Полтаві за ініціативи філії Суспільної служби України та сприяння облдержадміністрації за участю голови громадського руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів!» С.Гули, представників владних структур, громадськості, студентства відбулися публічні обговорення за темою: «Створення нової системи органів з протидії та попередження корупції в Україні – під громадський контроль!». 3 березня у Полтаві за участю начальника Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області О.Черчатого, заступника начальника відділу персоналу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Л.Метельської, представників структурних підрозділів органів виконавчої влади та громадськості відбувся тематичний семінар: «Пріоритети державної політики у сфері запобігання та протидії корупції, протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом». На сайті облдержадміністрації (http://www.adm-pl.gov.ua/page/perelik-zavdan-ta-zahodiv-programi-zapobig...), з метою надання можливості громадським організаціям та громадянам надати свої рекомендації, доповнення чи зауваження, оприлюднено Проект Програми запобігання і протидії корупції у Полтавській області на 2014-2015 роки. Регіональну Програму планується винести на розгляд сесії обласної ради у квітні-травні 2015 року.
В області функціонують 30 Центрів надання адміністративних послуг. З вересня 2014 року в Центрах розпочалось надання адміністративних послуг не лише райдержадміністрацій та міськвиконкомів, а і послуг УДАІ УМВС України в Полтавській області, Територіального управління Держгірпромнагляду по Полтавській області, Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області, Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, Головного управління Держземагентства у Полтавській області.
Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації організовано проведення 6 навчань для адміністраторів Центрів. На сьогоднішній день громадяни можуть отримати в Центрах всі послуги, визначені в розпорядженні Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р та на які суб'єктами надання адміністративних послуг розроблені інформаційні та технологічні картки.
В облдержадміністрації впроваджено оновлену версію системи документообігу. Реєстр публічних документів облдержадміністрації розміщено на офіційному веб-сайті у розділі «Доступ до публічної інформації» (http://www.adm-pl.gov.ua/page/sistema-obliku-publichnoyi-informaciyi-1).
В області створено інтерактивний відкритий он-лайн реєстр регуляторних актів (http://www.adm-pl.gov.ua/page/publichna-informaciya-2).
На Полтавщині, у рамках реалізації програми «Бібліоміст», переможцями І–V раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» стали 86 бібліотек області (із 20 районів і міст), в тому числі 49, які знаходяться в сільській місцевості. Бібліотеки отримали 287 комп'ютерів, в тому числі 140 в сільській місцевості. На базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського створено Регіональний тренінговий центр, де 16 лютого, в рамках проекту «Електронні послуги для громади», відбулася презентація Консультаційного центру з питань електронного урядування. Консультаційний центр буде сприяти забезпеченню відкритого доступу до інформаційних ресурсів та послуг. Для бібліотечних працівників області з метою підвищення їх кваліфікації проводитимуться тренінги «Бібліотека у соціальних мережах», «Створення ефективних презентацій і відео», «Орієнтація на клієнта», «Електроні послуги бібліотек», «Створення та наповнення власних бібліотечних веб-сайтів», «Інтернет як бібліотечна послуга», «Методика підготовки та подання проектних заявок».
 
Дивіться також:
 
Угору ↑