Іноземне інвестування в Полтавську область

Продовжує зростати також накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій з початку інвестування, який станом на 1 жовтня 2017 року склав 1,051 млрд. дол. США (2,6% від загального обсягу по Україні). Цей показник є 6 результатом серед областей України.

За 9 місяців поточного року в область надійшло 43,6 млн. дол. США акціонерного капіталу нерезидентів, що на 99,1% більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Серед районів області найбільший обсяг іноземних інвестицій вкладено в суб’єкти господарювання Лохвицького та Зіньківського районів, серед міст постійним лідером за цим показником є м.Горішні Плавні.

Накопичений обсяг іноземних інвестицій

в розрізі районів та міст області, млн. дол. США

Описание: Карта районі инвестиции с городами1

Інвестиції в Полтавську область надходять із 43 країн світу. Вкладники з країн Європейського Союзу продовжують вважати Полтавщину привабливою  для розміщення власного капіталу. З країн ЄС з початку інвестування внесено 207,6 млн. дол. США інвестицій і це 19,8% загального обсягу акціонерного капіталу в області.

Географічна структура іноземних інвестицій

в Полтавській області

(станом на 01.10.2017)

Найбільше іноземних інвестицій акумульовано у статутних капіталах підприємств промисловості – 77,2% від їх загального обсягу.

В добувну промисловість вкладають капітал інвестори із Швейцарії, Нідерландів, Кіпру та Великої Британії. Нідерланди також інвестують в будівництво, Кіпр в операції з нерухомим майном, а інвестори з Великої Британії в сільське, лісове та рибне господарство.

Накопичений обсяг іноземних інвестицій

за видами економічної діяльності, млн. дол. США

(станом на 01.10.2017)

На території області активно працюють та успішно реалізують свої інвестиційні проекти такі провідні компанії як Ferrexpo Group, JKX OIL & GAS plc., Japan Tobacco International, IDS Group, SigmaBleyzer, Du Pont Pioneer, Danone тощо.

Перспективним напрямком у сфері залучення інвестицій є розвиток індустріальних парків. Вже створено Індустріальний парк «Центральний» у м.Кременчуці на 165 га, який  внесено до Реєстру індустріальних парків України. Також у вересні 2017 року з’явився новий індустріальний парк в селищі Ланна, ініціатором створення якого виступило ПП «Ланнівський цукровий завод». Крім цього, Омельницькою територіальною громадою ведеться робота щодо створення індустріального парку на своїй території. З метою презентації інвесторам площ для створення нових виробництв, сформована база вільних земельних ділянок, яка налічує 96 таких ділянок, в тому числі 30 площею понад 10 га.