Іноземне інвестування в Полтавську область

Станом на 01.10.2018 року накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій з початку інвестування склав 1022,66 млн.дол.США. (3,2% від загального обсягу або 5 місце серед областей по Україні).

За січень-вересень 2018 року в область надійшло 15,83 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій в акціонерний капітал.

Серед міст постійним лідером за обсягами іноземних інвестицій вкладених в статутні капітали підприємств є м. Горішні Плавні.

Іноземні інвестицій відсутні в Великобагачанському, Гадяцькому, Лубенському, Козельщинському та Шишацькому районах області.

Описание: Карта районі инвестиции с городами1

Інвестиції в Полтавську область надходять із 43 країн світу. З країн ЄС з початку інвестування внесено 171,9 млн. доларів США інвестицій і це 16,8% їх загального обсягу в області. Основними країнами-інвесторами залишаються: Швейцарія, Нідерланди, Велика Британія.

(станом на 01.10.2018)

Найбільше іноземних інвестицій акумульовано у статутних капіталах підприємств промисловості – 76,8% від їх загального обсягу. В добувну промисловість і розроблення кар’єрів вкладають капітал інвестори із Швейцарії та Великої Британії. Суб’єкти господарювання Нідерландів інвестують в будівництво, переробну промисловість та діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, інвестори з Великої Британії, також, вкладають у діяльність в сфері адміністративного та допоміжного обслуговування та сільське, лісове та рибне господарство.

(станом на 01.10.2018)

На сьогодні в Полтавській області налічується 245 підприємств, які мають прямі іноземні інвестиції.

Найбільшими іноземними інвесторами, що мають активи на території Полтавської області є:

Ferrexpo Group,  видобування залізної руди, Швейцарія;

JKX OIL & GAS plc, видобування вуглеводнів, Велика Британія;

Pioneer Hi-Bred, зберігання насіння, США;

Japan Tobacco International, тютюнова промисловість, Японія;

IDS Group, виробництво мінеральної води;

SigmaBleyzer, виробництво  кондитерських виробів, США;

Danone, виробництво молочної продукції та дитячого харчування, Франція.

Пріоритетними галузями регіону для інвестування є:

1. Машинобудування;
  2. Приладобудування;