Інші навчальні заклади

Версія для друку

 

В 40 профтехучилищах області підготовка кадрів ведеться по 122 професіях для всіх галузей народного господарства, в тім числі: для машинобудівної ведуть підготовку 8 профтехучилищ, для будівництва - 8, сільського господарства - 17, залізничного транспорту — 1, для автомобільного транспорту - 17 сільських та 6 міських профтехучилищ, сфери обслуговування і побуту - 7училищ

Серед них є заклади нового типу - вище професійне училище №7 м. Кременчука, Міжрегіональний центр професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців (Хорол), 5 - професійних ліцеїв (мм Полтава, Кременчук, Гадяч, смт. Решетилівка).

Термін навчання: на базі загальної середньої освіти - до 1,5 р.; неповної середньої освіти - 2-3 роки. Одночасно випускникам 9-х класів надається можливість отримати повну загальну середню освіту.

Випускнику професійно-технічного навчального закладу, якому присвоєно кваліфікацію “кваліфікований робітник”, видається диплом, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Випускнику, який здобув повну загальну середню освіту, видається відповідний документ про середню освіту встановленого зразка.

Особі, яка опанувала курс професійно-технічного навчання і успішно пройшла кваліфікаційну атестацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Випускнику вищого професійного училища, якому присвоєно кваліфікацію «молодший спеціаліст», видається диплом, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Професійно-технічна освіта є ступеневою. Ступеневість визначається у професійно-технічних навчальних закладах за відповідними рівнями кваліфікації і складністю професій.

Кожний ступінь навчання має бути теоретично і практично завершеним і підтверджується присвоєнням учням робітничої кваліфікації згідно з набутими професійними знаннями і навичками.

В професійно - технічних навчальних закладах області впроваджено і курсову форму навчання, яка передбачає підготовку з робітничої професії, перепідготовку і підвищення кваліфікації. Термін навчання від 2 до 6 місяців. Час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу.

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації за адресою: 36000, м. Полтава, вул. Котляревського, 2 (тел. 7-32-13, 2-69-68, 7-30-71.

угору ↑