Інвестиції

Протягом 2008р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено 216,8 млн.дол. СШАпрямих інвестицій, у т.ч. з країн СНД надійшло 4,6 млн.дол. США (2,1% до загального обсягу), з країн Європейського Союзу – 46,4 млн.дол. США (21,4%), з інших країн світу – 165,8 млн.дол. США (76,5%). Основними видами залучення інвестицій залишаються грошові внески, які становили 209,9 млн.дол. США (96,8% вкладеного обсягу). У той же час нерезидентами вилучено капіталу на 23,4 млн.дол. США.

Більшість обсягів іноземних інвестицій зосереджено на промислових підприємствах (437,7 млн.дол. США, або 85,6% їх загального обсягу). При цьому пріоритетними для іноземних інвесторів залишаються підприємства переробної промисловості (у виробництво коксу, продуктів нафтоперероблення вкладено 106,8 млн.дол. США, або 20,9% загального обсягу, у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 38,5 млн.дол. США, або 7,5%). Також іноземні інвестори виявляють зацікавленість до підприємств, що здійснюють торгівлю; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, будівництво, сільське господарство, мисливство, лісове господарство, операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям.
    Іноземні інвестиції розміщені на підприємствах, розташованих в 5 місах та 21 районі області, але основні обсяги (82,1% загального обсягу прямих іноземних інвестицій області) зосереджені в містах Комсомольськ (224,5 млн.дол. США), Кременчук (143,1 млн.дол. США), Полтава (52,1 млн. дол. США).

Дивіться також