Колегіальне підбиття підсумків за січень-травень 2014 року

Версія для друку

Протягом січня-травня 2014 року Держфінінспекція в Полтавській області забезпечила відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на  19,4 млн. грн. Про це заявив начальник Держфінінспекції в Полтавській області Михайло КРИВОШЕЙ, 10 червня, під час розширеного засідання колегії Держфінінспекції.
Завдяки заходам, що їх вжили державні фінансові інспектори, до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло 3,3 млн. грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму майже 16 млн грн.
Довідка. Рівень відшкодування становить 78 відсотків. В середньому ж  по Україні рівень відшкодування за 4 місяці 2014 року склав 59 відсотків.
Для зменшення втручання в діяльність суб’єктів господарювання Держфінінспекція запровадила підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян і телефону довіри Держфінінспекції в Полтавській області.
Зокрема, в результаті здійснення моніторингу ризикових операцій та державних закупівель попереджено порушень, шляхом рекомендування розірвання договорів укладених з порушенням законодавства, на суму 6,8 млн грн.
На виконання  вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 „Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету” проведено 670 перевірок достовірності обсягів кредиторської заборгованості розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, яка рахується в органах Державної казначейської служби в загальному розмірі 102 млн грн. та встановлено, що постачальникам та підрядникам завищено заборгованість за невиконанні ними роботи та послуги, не поставлені товари на загальну суму 4,5 млн гривень.
Загалом від початку 2014 року Держфінінспекція перевірила 700 підприємств, установ та організацій. Фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені у 84% перевірених об’єктів контролю, майже на 25 млн грн.
З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, Інспекцією застосовано до порушників фінансово-бюджетної дисципліни 114 фінансових санкцій, а саме зупинено фінансування у 83-х випадках та зменшено фінансування по 31-й установі на 3 млн.грн.
Держфінінспекція продовжує активну співпрацю з правоохоронними органами, повідомив Голова колегії Михайло Кривошей.
За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів та інших перевірок, у яких брали участь фахівці Держфінінспекції як залучені (ці перевірки проводили правоохоронні структури), правоохоронні органи розпочали 115 досудових розслідувань.
Пред’явлено 15 позовів до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 23 млн грн. Ініційовано 11  позовів перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління. До Державної служби фінансового моніторингу направлено 7 інформацій, на суму понад 17 млн грн про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Окрім того, 439 посадових осіб перевірених установ притягнуто до адміністративної відповідальності, 154 – до дисциплінарної та матеріальної, 28 осіб – звільнено з займаних посад.
          У роботі Колегії взяв участь заступник начальника Управління  державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області  Микола ЛАХИЖА. Він високо оцінив організаційну роботи з кадрами в Держфінінспекції, підтримав необхідність тісної співпраці та побажав державним фінансовим інспекторам професійного росту, плідної і ефективної роботи на зміцнення фінансової дисципліни в області при цьому наголосив:
„ У  нас єдині мета і завдання - повернути державі кошти які будуть спрямовані на потреби суспільства”.
                                                                                                           Прес-служба Держфінінспекції
                                                                                                           в Полтавській області

угору ↑