Маршрути зеленого туризму в області

Маршрути зеленого туризму в області

1.       Полтава – Диканька – Гоголеве – Шишаки – Яреськи .

Маршрут розпочинається у Полтаві і стародавнім Зіньківським трактом продовжується на північ, по гоголівських місцях Полтавщини. Ті, хто його обирає, мають унікальну можливість поєднання активного способу відпочинку з пізнавальною складовою цього маршруту. До послуг туриста перший на Лівобережжі і , водночас, найстаріший природний заповідник Полтавщини регіональний ландшафтний парк “Диканський” , який надає послуги мисливства, рибальства, екотуризму. Складові парку “Бузковий гай”, “Ялинковий гай”, “Кочубеївські дуби”, “Парасоцький ліс” – останні дві пам’ятки природи загальнодержавного значення. Подорожувати заповідними стежками можна як пішки, так і на конях. Бажаєте перевірити свою рибальську вдачу – до Ваших послуг Троянівське водосховище.

До переваг цього маршруту слід віднести його насиченість історико-культурними об’єктами та пам’ятками старовини :

Миколаївська ( 1794 р.) та Троїцька ( 1794 р.) церкви Диканьки, Диканський історико-краєзнавчий музей та Картинна галерея ім. М. Башкирцевої, державний літературно-меморіальний заповідник М.Гоголя в с. Гоголеве та ін.

З історією Диканьки пов”язані імена Українських гетьманів: Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Брюховецького, Івана Мазепи, Данила Апостола, генерального судді Запорізького війська Василя Кочубея, видатного літописця Самійла Величка, Івана Іскри та інших.

Тут неодноразово бував Микола Гоголь. Він згадував церкву у творах „Вечори на хуторі біля Диканьки” та „Ніч перед Різдвом”.

2.       Полтава – Стасі – Михайлівка.

Маршрут прокладено по землях колишніх володінь роду Кочубеїв. Надзвичайно мальовничу місцевість селища Михайлівка доповнює тихоплинна хода р. Ворскли. На схилах правого берега майже до самої водної поверхні розкинувся Парасоцький ліс – ботанічна пам”ятка природи загальнодержавного значення. На околицях села – рештки стародавнього чернечого поселення (Чернегоярського монастиря) 17 ст.

Для зимових замовників цього маршруту діє гірськолижна база “Корчак”, центр зимового відпочинку в с. Стасі з різноманітним обсягом послуг: катання на лижах, сноуборді, снігоході тощо.

3. Полтава – С.Санжари – Кунцеве – Н.Санжари -Лучки

Байдарочниймаршрут - сплав по Ворсклі розпочинається в середній течії річки. Програма маршруту передбачає різноманітні заходи дозвілля та відпочинку в санаторіях та сільських оселях. Насамкінець ви прибуваєте до

регіонального ландшафтного парку “Нижньоворсклянський”, що надає послуги з організованого мисливства, рибальства, екотуризму.

4. Полтава – Солониця – Кобелячок – Григоро-Бригадирівка- Кременчук.

Цей маршрут пролягає шляхами відходу гетьмана Мазепи після поразки в Полтавській битві. Легенди про нечувані гетьманські скарби, заховані впродовж нього, турбують уяву навіть сучасних дослідників старовини.

В Мазепиному ярі (Григоро-Бригадирівка) запрошуємо відвідати та поринути в атмосферу Січі і українського села тих часів, взяти участь у козацьких розвагах, покуштувати українські страви.

Регіональний ландшафтний парк “Кременчуцькі плавні”  надає організовані послуги мисливства, рибальства, екотуризму.

5. Полтава – Лубни – Пирятин. Маршрут пропонує огляд “столиці” колишніх володарів Вишневецьких м. Лубни з не менш цікавими околицями. Неподалік міста пам’ятка архітектури ХУІІ-ХІХ ст. загальнодержавного значення Мгарсько-Лубенський Спасо-Преображенський монастир. Чарівний відпочинок, полювання, рибна ловля на річці Удай у с. Каплинці. Знайомство з історією, розкопками часів палеоліту в с. Гінці. В с. Велика Круча можна скуштувати келих пива у  першій в Україні пивоварні з рестораном.

6.  Полтава – Опішня – Котельва. В Опішні знаходиться Державний музей- заповідник українського гончарства. Художня кераміка та майоліка, дрібна керамічна пластика  с. Опішні відомі далеко за межами області та посилюють її туристичну привабливість. Скіфська столиця Гелон, де знаходиться с. Більськ

Плавання на туристичних байдарках по р. Ворсклі (2-7 днів), зупинки в історичних місцях, огляд залишків Більського городища – столиці стародавньої Скіфії (Котелевський район) Клуб “Скіфський похід”. Тел.(8-05350-9-22-50)

Відпочинок на туристичних базах, наметових містечках, приватних оселях. Садиба “Мовчазна теща” (с. Ворони) . Відпочинок групами 5-15чоловік.

7. Полтава – Решетилівка – Сухорабівка. Дзеркалом душі та творчої сили нашого народу є невмируще народне мистецтво, різноманітно представлене на Полтавщині. Вишивальні промисли та килимарське мистецтво селища Решетилівки налічують кілька століть.

8. Полтава – Миргород – Сорочинці. В самісінькому центрі України на мальовничих берегах тихоплинного Хоролу  в зелені беріз, верб і сосон розташований курорт Миргород. За майже 90-річне існування курорт допоміг сотням тисяч хворих поліпшити здоров’я. Унікальна миргородська мінеральна вода та лікувальні торфогрязі є справжнім джерелом здоров’я. Перебування на курорті Миргород, справжній перлині України, залишить у Вас незабутні враження, викличе бажання приїхати сюди ще не раз. Село Великі Сорочинці відоме своїм „Сорочинським ярмарком”, на якому представлені багатства щедрої Полтавської землі, розкинулось на річці Псел. Тут народився геніальний російський письменник М.В.Гоголь. Бував у Сорочинцях і Т.Г.Шевченко. Визначною пам’яткою архітектури є Спасо – Преображенська церква (1732р.). М’який клімат, соснові ліси, піщані долини Псла, величезні фруктові сади, – все це варто побачити.

9. Полтава – В. Багачка - Білоцерківка.

Кафе “Едем”, санаторій “Псьол”, кафе “Фортеця”, кінні маршрути вздовж р.Псьол.

Кінний маршрут по березі річки Псьол (Великобагачанський район, кафе “Фортеця”, с. Білоцерківка – кафе “Едем”, с. В. Багачка ) Т. Групи 5-15чоловік.

Наметові містечка. Рибальство та полювання. Мінеральна вода санаторію “Псьол”.