«Мис доброї Надії» як плідний результат приватизації та приватного інвестування

Реалізуючі заходи Програми економічних реформ на 2010-2014роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» щодо приватизації та управління державною власністю, регіональне відділення ФДМУ по Полтавській області намагається сприяти інвестиційному розвитку регіону, формуванню ефективної соціальної інфраструктури. Так, в результаті приватизації об’єкту державної власності, що залишився без нагляду внаслідок банкрутства підприємства, до статутного фонду якого він не увійшов при приватизації, реалізовано інвестиційний проект – створено унікальний об’єкт для активного відпочинку, проведено заходи екологічного захисту території.

Мова про базу відпочинку «Мис доброї Надії» у мальовничому куточку Полтавської області, що гостино відкрила двері для любителів активного літнього відпочинку та здорового способу життя в селищі Глоди Диканського району.
В листопаді 2012 року регіональне відділення ФДМУ по Полтавській області здійснило приватизацію шляхом продажу за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону об’єкту державної власності – бази відпочинку, що складалася декількох, 1979 р. побудови, щитових будиночків, металевого павільйону. Функціональний стан об’єкту був незадовільний – прогнивання дерев’яних конструкцій, протікання стель, територія бази занедбана, дерева на березі попадали у річку. Тому, приймаючи рішення про продаж об’єкту регіональне відділення ФДМУ по Полтавській області керувалося необхідністю відновлення бази відпочинку.
Переможцем конкурсу визнано Приватне підприємство «Компанія Надежда», яке запропонувало найвищу ціну продажу та значні інвестиційні зобов’язання – понад 3 млн.грн. Майже всі обов’язкові умови конкурсу, а саме: проведення ремонту будиночків, приведення до належного санітарного стану території бази та навколишньої території, заміна застарілих інженерних комунікації, зовнішнього освітлення, протипожежної безпеки, проведення робіт з берегоукріплення, днопоглиблення річки Ворскла, облаштування пляжної зони тощо, покупцем на сьогодні виконано.
На базі придбаного державного майна Приватне підприємство «Компанія Надежда» реалізувало власний інвестиційний проект по створенню об’єкту рекреаційної інфраструктури для відпочинку – бази відпочинку «Мис доброї Надії». Приватне підприємство «Компанія Надежда» інвестувало будівництво артезіанської свердловини для водопостачання, спорудження пішохідного мосту через річку Ворскла в районі розташування бази, ремонт існуючих будиночків, як кажуть, відповідно євро стандартів, проведення протипожежних заходів (пожежне депо), проведення робіт з очистки лісу, прибережної смуги, берегоукріплення, облаштування пляжної зони (наразі, це єдиний в Полтаві паспортизований пляж) та майданчика для спортивного відпочинку. Колектив працівників бази відпочинку «Мис доброї Надії» забезпечує комфортне перебування відпочиваючих гостей, пропонуючи елітне розміщення, якісне обслуговування, харчування на будь-який смак, спортивні розваги, анімаційні послуги. Таким чином, створено якісний об’єкт рекреаційної інфраструктури, діяльність якого спрямована на популяризацію здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом, активного відпочинку в екологічно чистій зоні, що є підтвердженням реалізації у регіонах завдань та соціальних ініціатив Президента України.
Керівництво компанії вбачає базу місцем перетину усіх спортивних маршрутів та напрямків, як майбутній туристичний центр регіону.

За матеріалами Регіонального відділення ФДМУ по Полтавській області