Міжнародний економічний форум «Полтавщина: створюємо разом нові можливості»

2017 рік — час реформації, активної фази Європейської інтеграції та сталого економічного розвитку України. Цей рік стане точкою відліку для гарної традиції — щорічного проведення в обласному центрі місті Полтава Міжнародного економічного форуму «Полтавщина: створюємо разом нові можливості».

Міжнародний економічний форум «Полтавщина: створюємо разом нові можливості» відбувся 17 жовтня 2017 року на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Я. Мудрого.

Участь у заході взяли: представники урядових структур та міністерств (Офіс з просування експорту Export promotion office, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України); міжнародні структури та організації (Європейський Банк Реконструкції та Розвитку),

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) Групи Світового Банку, інвестиційна компанія SigmaBleyzer Company, ОБСЕ, Іспано-Українська Торгова Палата, Американська торговельна палата в Україні (АСС); Польська агенція інвестицій та торгівлі); проекти та програми МТД (Українсько-канадський проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), Швейцарсько-український проект «Підтримка реформи децентралізації» DESPRO, Програма «U-LEAD з Європою», Проект GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні», Швейцарсько-український проект «Розвиток органічного ринку в Україні» FIBL); дипломатичні представництва на території України (Асоціація представників економічних Дипломатичних місій Trade Club, Посольство Індонезії в Україні, Посольство Грузії в Україні, Посольство Угорщини в Україні, Бюро економічного представництва Провінції Ено (Бельгія), Посольство Литовської Республіки в Україні, Посольство Республіки Білорусь в Україні); представники іноземних та українських ділових кіл у сферах: промисловості, агропромислового комплексу, виробництва екологічно чистої/органічної продукції; органів  виконавчої влади та місцевого самоврядування (мери міст області, голови об’єднаних територіальних громад Полтавщини).

Програмою заходу було передбачено проведення пленарного засідання та трьох паралельних секційних дискусій. На пленарному засіданні Голова облдержадміністрації В.А. Головко представив економічний та інвестиційний потенціал області, досвід роботи з міжнародними фінансовими організаціями та іноземними інвесторами.

Директор ЄБРР в Україні пан Шевкі Аджунер поділився досвідом  співпраці банку з підприємствами Полтавської області, а також щодо успішності реалізації муніципальних проектів в рамках грантових програм Фонду E5P .

Радник з питань врядування українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Кейді Ворд презентувала «Інвестиційний портал Полтавщини», як універсальний інтерактивний інструмент взаємодії між органами влади та потенційними інвесторами.

Також учасники Форуму взяти участь у трьох паралельних секційних засіданнях:

Секція 1. Промисловість Полтавщини: інвестиційна привабливість та експортний потенціал. Тематика обговорення: Полтавщина промислова: історії успіху, досвід інвесторів, тенденції розвитку та експортні перспективи

Секція 2. Залучення інвестицій та розвиток аграрного сектору Полтавщини в цілому та виробництва органічної /екологічно чистої продукції зокрема.

Тематика обговорення: Головні вектори розбудови агропромислової галузі на національному та регіональному рівнях. Досвід Полтавщини з експортного просування органічної /екологічно чистої продукції та перспективи розширення ринків збуту.

Секція 3. Сприяння місцевому економічному розвитку –  яка роль громад?

Тематика обговорення: Багаторівневий підхід щодо сприяння місцевого економічного розвитку: національний, регіональний, місцевий та міжнародний досвід. Перспективи створення індустріальних парків на території ОТГ: напрацювання, досягнення, прагнення та цілі.

Цьогорічний міжнародний економічний форум відзначився підписанням меморандуму про співпрацю з Іспано - Українською Торговою Палатою та Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати.

На завершення форуму відбулось нагородження пам’ятними та заохочувальними призами переможців конкурсу інвестиційних проектів «Горизонти Полтавщини».

В рамках форуму діяла виставка підприємств промислового та агропромислового комплексу, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та мають іноземні інвестиції.

Також на виставці було представлено економічний потенціал об’єднаних територіальних громад області.

До Вашої уваги оновлена трансляція Пленарного засідання PIEF-17, промо-ролик Полтавщина 2017 та презентація потенціалу області.

Переглянути на youtoube