На Полтавщине заставляли инвалидов подписываться на газету Интер, «Подробности», 20:00, 15.06.2013

Версія для друкуВерсія для друку

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області ретельно перевірені факти, викладені в програмі “Подробиці” телеканалу “Інтер”, щодо вимог до інвалідів начальника територіального управління в Шишацькому районі Лисиці С.М. про передплату відомчої газети.

Підставою для створення згаданого сюжету стало подання районної прокуратури, засноване на заявах двох пенсіонерів (інвалідність має один з них) віддаленого терміну давності (2006 та 2012 р.р.).

Зі слів інваліда II групи Волика О.А,, відмова начальника районного управління поставити відмітку про інвалідність у пенсійному посвідченні старого зразка не дозволила йому користуватися пільговим проїздом у маршрутці.

Лисиця С.М. цю заяву пенсіонера вважає неправомірною, оскільки для того, щоб належним чином оформити документ для пільгового проїзду, пенсіонер Волик О.А. міг звернутися до органів соцзахисту з довідкою про інвалідність, виданою МСЕК.

Щодо заяви іншого пенсіонера, Копила О.Г., то він, згадавши події 2006-го року, посилався на відмову начальника управління в оформленні та призначенні пенсії без передплати газети. Перевіркою встановлено, що рішення про призначення пенсії даному громадянину було прийнято в 10-денний термін, визначений законодавством після отримання необхідних документів. Отже, затримки з оформленням пенсії не зафіксовано.

Згідно з отриманими поясненнями С.М. Лисиці, такі документи приймаються в управлінні фахівцем відділу пенсійного забезпечення, при цьому візит безпосередньо до керівника територіального управління не передбачається. Ніякі вимоги щодо передплати газети перед пенсіонерами при цьому не ставляться, проте може проводитися роз'яснювальна робота про переваги одержання достовірної інформації з офіційних видань Пенсійного фонду, що дуже важливо для людей, які вийшли на пенсію.

Незважаючи на аргументацію начальника територіального управління і доволі тривалий термін давності фактів, викладених у заявах пенсіонерів, у Головному управлінні вони визнані недопустимими. Це питання розглядалося на колегії при начальнику Головного управління за підсумками роботи із  зверненнями громадян та результатами перевірки органами прокуратури Полтавської області.

Усі начальники підвідомчих управлінь попереджені про особисту відповідальність за дотримання законодавства в оформленні пенсій і видачі довідок.

Крім того, відповідно до наказу Головного управління в період з 22.04  2013 по 16.05.2013 здійснювався комплексний аудит роботи управління