Надаємо відповіді на запитання, які найбільше надходять до органів соціального захисту населення від мешканців Полтавщини.

Запитання: Які  заходи з боку органів влади вживаються для прискорення вирішення питань  погашення зарплатних боргів?

Відповідь : Робота органів влади направлена на надання допомоги в погашенні дебіторської заборгованості, оперативне реагування на факти порушень виплати поточної заробітної плати та притягнення до відповідальності керівників підприємств, які порушують норми трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати.

Налагоджена тісна співпраця з органами прокуратури та Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області.

Запитання :  Мені 75 років. Я – ветеран праці, інвалід 2-ї групи. Проживаю у м. Полтаві. Живу сам, не маю сімї та дітей. Як мені влаштуватися на постійне проживання в  державний будинок для людей похилого віку?

Відповідь: У м. Полтаві розташований Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці, в якому  створені умови для комфортного проживання людей похилого віку.

Пансіонат забезпечує  мешканців необхідними лікарськими засобами. Працюють кабінети лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажу, фітотерапії, стоматологічний кабінет. При необхідності здійснюється госпіталізація хворих до   лікувальних установ обласного центру.

Для влаштування в Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці необхідно звернутись до районного управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації де  Вам нададуть допомогу в підготовці необхідних документів  та влаштуванню в  Горбанівський  геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці.

За більш детальною інформацією щодо питання   влаштування в пансіонат ветеранів війни та праці  Ви можете звернутися на «гарячу лінію» Департаменту праці та соціального захисту населення  за  телефоном : 0 800 500 620 (дзвінки безкоштовні).

Запитання: Я одинока пенсіонерка. Чи можуть мене обслуговувати на дому?

Відповідь: Соціальне обслуговування на дому здійснюють соціальні робітники територіальних центрів соціального обслуговування.

Враховуючи, що у Вас не має рідних, які повинні забезпечити догляд і допомогу, Ви маєте право отримувати соціально-побутові послуги на дому на безкоштовній основі.

За більш детальною інформацією щодо соціального обслуговування на дому Вам необхідно звернутись до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за місцем реєстрації або  зателефонувати на «гарячу лінію» Департаменту праці та соціального захисту населення  за  телефоном : 0 800 500 620 (дзвінки безкоштовні).

Запитання: Я, громадянин постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесений до 1 категорії. Мене цікавить питання, щодо розміру компенсаційних виплат на харчування.

Відповідь: Розмір компенсації на харчування громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи  складає для  1 категорії 308 грн. на місяць, для 2 категорії – 154 грн. на місяць (згідно наказу Міністерства соціальної політики України від 07.04.2014 № 196 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Запитання: Чи є в області єдиний контактний номер телефону, куди можуть звернутися сім’ї, які прибули з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя для вирішення нагальний проблем?

Відповідь: Для інформування сімей, які прибули з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та вивчення проблемних питань в області  функціонує цілодобова безкоштовна телефонна лінія: 0800502230.

Запитання: Як вирішується питання соціального захисту населення у зв’язку з підвищенням цін та тарифів на комунальні послуги?

Відповідь: З метою забезпечення соціального захисту населення під час оплати за житлово-комунальні послуги, передбачено 3 види державних соціальних гарантій: пільги та субсидія на оплату житлово-комунальних послуг – продовжують діяти; компенсація додаткових витрат на оплату компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, яка буде надаватися з 01.07.2014 року.

Компенсація надаватиметься сім’ям, середньомісячний дохід яких не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги основна робота буде покладена на органи  праці та соціального захисту населення.

Органами праці та соціального захисту населення вже проводяться відповідні організаційні заходи з тим, щоб не допустити черг та забезпечити з 1 липня своєчасне призначення субсидії та компенсації мешканцям міст та з 1 жовтня – мешканцям сільських населених пунктів.

Згідно попередніх розрахунків право на субсидію та компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг в області додатково набуде близько 100 тис. сімей.