Надання одноразової грошової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам

Надання одноразової грошової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам

1.Найменування послуги: надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам.
2.Адміністративний орган, який надає послугу: Міністерство праці та соціальної політики України, Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, міськрайуправління праці та соціального захисту населення, Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
3. Нормативні документи, що регулюють надання послуги: постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 року № 147 „Про  Порядок надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам”.
4. Одноразова грошова допомога надається на підставі особистої заяви непрацюючі малозабезпечені особи один раз на рік  у розмірі від 10 до 40 відсотків визначеного законодавством  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у межах коштів, що передбачені на  цю мету в державному бюджеті на відповідний рік.
Рішення про надання одноразової грошової допомоги приймається керівником міськрайуправління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання заявника на підставі акта обстеження його матеріально-побутових умов.
Така допомога може також надаватися Міністерством праці та соціальної політики України.
Розподіл коштів між міськрайуправліннями праці та соціального захисту населення здійснюється Головним управлінням праці та соціального захисту населення пропорційно чисельності пенсіонерів та отримувачів соціальних виплат, розмір пенсії або соціальних виплат яких не перевищує прожиткового мінімуму, визначеного  для осіб, які втратили працездатність. Чисельність пенсіонерів визначається на підставі даних статистичного  Пенсійного фонду за формою № 6 ПФ „Звіт про розподіл пенсіонерів за розмірами призначених місячних пенсій, а отримувачів соціальних виплат - відповідних форм звітності.
  Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється  за видатковими касовими ордерами або поштовими переказами.
Для обліку виплати одноразової грошової допомоги органи , що її надають, ведуть реєстр отримувачів одноразової грошової допомоги, де зазначаються відомості про її розмір та підстави  надання, а також розмір  пенсійних або соціальних виплат отримувача допомоги.