Надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних

Надання роботодавцю дотації

на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних

Даний вид послуги регулюється Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики від 10.01.2001 №1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2001 року № 75/5266.

Дотація надається роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості не менше 6 місяців, а нижчезазначені категорії безробітних, які направляються на дотаційні робочі місця в першу чергу, не менше 3 місяців за направленням служби зайнятості:

жінок, які мають дітей віком до шести років;

одиноких матерів, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів;

молоді, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце;

дітей (сиріт), які залишилися без піклування батьків, а також осіб, яким виповнилося п'ятнадцять років і які за згодою одного із батьків або особи,яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права па пенсію: чоловіків після досягнення 58 років, жінок - 53 років);

осіб, звільнених  після  відбуття  покарання  або примусового лікування;

осіб, які входять до складу сім’ї, де двоє і більше її членів є безробітними (чоловік, дружина та неодружені діти, які проживають разом з батьками).

Дотація надається роботодавцю щомісяця протягом року у розмірі фактичних витрат на заробітну плату, прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць.