Навчання у вищих навчальних закладах

Навчання у вищих навчальних закладах

Мережа вищих навчальних закладів Полтавської області складає 7 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, 25 І-ІІ рівнів акредитації, та 12 вузів недержавної форми власності та структурних підрозділів.

Діяльність закладів вищої освіти Полтавщини спрямована на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів, розширення доступу громадян до здобуття якісної освіти, удосконалення механізмів управління та фінансування, підтримку інтеграційних процесів з іншими ланками соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

Послідовно збільшується фінансування вищої освіти. З 1 січня введено нові умови оплати праці педагогічних працівників, підвищено розміри посадових окладів з 1 липня поточного року.

З березня 2006 року розпочало свою роботу громадське представництво Державної акредитаційної комісії.

Крім того, з метою підвищення якості освіти та рівня інноваційної культури у суспільстві до кінця 2007 року передбачається забезпечити:

-                          удосконалення методології прогнозу розвитку системи освіти і ринку праці в області;

-                          розроблення та затвердження програм підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до 2007-2008 навчального року;

-                          внесення змін до навчальних програм з підвищення кваліфікації працівників для формування знань і навичок з питань інноваційного менеджменту;

-                          здійснення серед різних верств населення просвітницьких заходів, спрямованих на поширення знань про інноваційну діяльність як передумову забезпечення конкурентоспроможності національної економіки.