Обговорення проекту Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.01.2011 № 4 „Про розробку Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік“ створена тимчасова обласна робоча група з розробки та реалізації зазначеної Програми. Згідно з рішенням Робочої групи від 28.02.2011 дані доручення райдержадміністраціям, галузевим управлінням облдержадміністрації та органам місцевого  самоврядування здійснити комплекс заходів щодо розробки Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік.

Мета Програми полягає в забезпеченні створення у сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей, як необхідної передумови ефективного функціонування галузей сільського господарства, вирівнювання умов проживання сільського і міського населення у відповідності до соціальних стандартів та нормативів.

Для розробки Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік здійснено ряд заходів, а саме:

• проведено паспортизацію сіл;
  • визначено об’єкти соціальної інфраструктури села, які необхідно відремонтувати або побудувати в поточному році;
  • складено кошторис витрат на визначені об’єкти соціальної сфери;
  • запропоновано джерела фінансування на покриття названих витрат.

Паспортизація сіл проведена у стислі терміни. Але незважаючи на це, вона виявила ряд недоліків в процесі її виконання та потребувала  доопрацювання.

Питання підготовки Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік розглянуті на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації 24.02.2011. Крім того, проект Програми розміщений на веб-сайтах обласної ради (розділ "Матеріали до чергової сесії"), облдержадміністрації, Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. За результатами розгляду даного питання райдержадміністраціями та профільними управліннями були доопрацьовані  остаточні напрямки  Програми.

01.06.2011 Програма розглянута на постійній комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин та рекомендована до розгляду та затвердженню обласною радою.