Обмеження з боку Російської Федерації на транзит українських товарів

Версія для друку

Згідно з повідомленням Мінекономрозвитку станом на 4 січня 2016 року Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

Ця заборона Російської Федерації є непрозорою, невиправданою та такою, що носить дискримінаційний характер. Таким чином, російською стороною порушено свої зобов’язання, зокрема, взяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 р.

Звертаємо увагу, що законодавством Російської Федерації передбачені певні обмеження на транзит товарів, які походять з України, зокрема:

  • Указ Президента РФ від 01 січня 2016 року № 1 "Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації".
  • Постанова Уряду РФ від 1 січня 2016 року № 1 "Про заходи щодо реалізації Указу Президента Російської Федерації від 1 січня 2016 року № 1" Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації".

Перелік товарів: http://issuu.com/tradedefence/docs/ban.

На імпорт інших товарів, на які не розповсюджується заборона, діють ввізні мита згідно ставок Єдиного митного тарифу Євразійського економічного союзу: http://www.eurasiancommission.org/ru/act/trade/catr/ett/Pages/default.aspx.

Просимо підприємства, які займаються експортними поставками, врахувати дану інформацію при виконанні перевезень територією Російської Федерації.

На даний час Міністерством економічного розвитку і торгівлі України здійснюється постійний моніторинг ситуації з імпортом до Російської Федерації та транзитом її територією. Водночас Міністерством інфраструктури України опрацьовуються «альтернативні» шляхи транзиту.

 

У разі виникнення додаткових питань стосовно експорту до РФ та транзиту її територією надаємо контактні телефони:

Мінекономрозвитку (044) 200 44 97

Мінінфраструктури (044) 222 02 12

ДФС (044) 590 48 71 (64).

угору ↑