Одержання ліцензії

Версія для друку

 

Одержання ліцензії

 

Орган ліцензування, до якого Ви звернулися із заявою про видачу ліцензії та потрібними документами, має оформити ліцензію протягом трьох робочих днів від дня надходження документу, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.

Подбайте про те, щоб орган ліцензування зробив позначку про дату прийняття платіжного документу на тій копії опису, яку Вам було видано під час приймання заяви про видачу ліцензії. Часто ліцензію вдається одержати в той самий день, коли подано згаданий платіжний документ.

Якщо протягом 30 календарних днів від того дня, коли Вам надіслали повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії, Ви не подасте документу, що підтверджує внесення плати за ліцензію, або якщо Ви не звернетеся до органу ліцензування, щоб отримати оформлену ліцензію, то орган ліцензування має право скасувати рішення про видачу ліцензії або прийняти рішення про визнання такої ліцензії недійсною.

Пам'ятайте про те, що відлік 30-денного терміну починається від того дня, коли Вам надіслали повідомлення про прийняття позитивного рішення щодо видачі ліцензії, а не від того дня, коли Ви одержали таке повідомлення. Не забувайте також про те, що орган ліцензування працює не щодня і не цілодобово.

Якщо Ви подали правильно заповнений платіжний документ вчасно, то не пізніше ніж за три робочі дні Ви одержите ліцензію на певний вид господарської діяльності. Видаючи ліцензію, Вас попросять розписатися в журналі обліку заяв та виданих ліцензій про те, що Ви ознайомилися з ліцензійними умовами провадження того виду господарської діяльності, який зазначено в ліцензії.

Господарську діяльність на підставі ліцензії, яку видав центральний орган виконавчої влади, можна провадити на всій території України. Якщо ж органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади, то дія ліцензії поширюється тільки на територію відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Якщо Ви заплатите за копії ліцензії, то разом з ліцензією Вам видадуть засвідчені в органі ліцензування копії ліцензії для філій та інших відокремлених підрозділів. Засвідчена копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії, іншого відокремленого підрозділу Вашого підприємства на провадження господарської діяльності певного виду на підставі отриманої ліцензії.

Порядок одержання ліцензії для провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом загального користування і діяльності з перевезення пасажирів та їхнього багажу на таксі має свої особливості.

Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" встановлює, що до ліцензій на ці види діяльності додають ліцензійні картки на кожний автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої вносять реєстраційні дані ліцензії та самого автомобільного транспортного засобу. Ліцензійну картку видають тоді, коли автомобільний транспортний засіб відповідає ліцензійним вимогам.

З цього приводу треба зазначити, що вимоги органу ліцензування щодо сплати вартості ліцензійних карток є незаконними. Уразі неможливості одержати ліцензійні картки безкоштовно, радимо звернутися до господарського суду.

Починаючи від дати видачі ліцензії, Ви маєте законне право провадити господарську діяльність того виду, який зазначено в ліцензії. Головне — добре вивчити зміст ліцензійних умов, не порушувати їх і бути готовими до того, що Вашу діяльність можуть перевірити на предмет відповідності цим умовам.

Якщо в процесі своєї діяльності Ви створили нову філію, інший відокремлений підрозділ, що провадитимуть господарську діяльність того самого виду, який вказано в отриманій ліцензії, то мусите подати до органу ліцензування заяву встановленого зразка про видачу копії ліцензії, а також ті додаткові документи, які Ви долучали до заяви про видачу ліцензії.

У разі ліквідації філії, іншого відокремленого підрозділу, що провадили господарську діяльність згідно з отриманою ліцензією, або в разі припинення такої діяльності у філії чи іншому відокремленому підрозділі, Ви маєте протягом семи робочих днів від дати ліквідації такої філії чи іншого відокремленого підрозділу або від дати припинення діяльності в такій філії чи іншому відокремленому підрозділі подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі.

Джерела юридичної інформації: стаття 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 № 1775-ІП.

Для отримання інформації з даного питання  звертатись до:

 Представництва Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва у Полтавській області тел 561501

Управління з питань розвитку споживчого ринку , сфери побутових послуг та підприємництва м.Полтава , вул..Зигіна1 , тел 27678, 73409

 

угору ↑