Одноразова допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, усиновителю чи опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
З 1 січня 2008 року допомога при народженні дитини надається у наступних розмірах:
при народженні першої дитини - 12 240 гривень;
при народженні другої дитини –  25 000 гривень;
при народженні третьої і наступної дитини – 50000 гривень.
Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 800 гривень, другої дитини – 4 840 гривень, третьої та наступної дитини – 5 000 гривень.
Решта суми буде розділена та виплачена рівними частинами на першу дитину  протягом наступних 12 місяців по 620 грн. щомісячно, на другу дитину – протягом 24 місяців по 840 грн. щомісячно, на третю і наступну дитину протягом 36 місяців по 1250 грн. щомісячно.
 Розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості живонароджених та усиновлених дітей (враховуючи померлих), які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини), крім дітей, від виховання яких зазначена особа (її чоловік, дружина) відмовились, а також дітей, які передані на виховання іншій особі, та повнолітньої дочки (повнолітнього сина) чоловіка, які не були усиновлені дружиною. У разі народження двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною.
         Допомога при народженні дитини призначається, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.