Оголошення про стартову зустріч демонстраційного проекту «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)».

18 квітня 2018р. відбулась стартова зустрічі демонстраційного проекту «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)».

Полтавська обласна державна адміністрація є бенефіціаром за цим проектом, тому Безперечно представники нашого Департаменту, як члени Наглядової ради проекту, взяли участь у цьому заході.

Із історії питання, у жовтні 2017 року м.Миргород став переможцем конкурсу Європейської Комісії проекту Соглашение мэров - Восток та отримав грантові кошти на модернізацію виробництва, постачання та споживання енергетичних ресурсів у тепловому районі міста Миргорода у рамках проекту MO.GE.DI.CO.

Метою Проекту є проведення комплексної модернізації теплового району м. Миргород з участю відновлюваних джерел енергії у відповідності до Плану дій сталого енергетичного розвитку міста та зменшення споживання енергії та викидів СО2.

Проект створить працюючий приклад професійного підходу для комплексних проектів: модернізація котельні з використанням відновлюваних джерел енергії, монтаж попередньо ізольованих труб мережі теплопостачання, модернізація будівлі ДНЗ, покращення енергоменеджменту міста.

В рамках цього проекту заплановано провести модернізацію котельні зі встановленням котла на біомасі та нового обладнання; виведення з експлуатації старої неефективної котельні; будівництво частини тепломережі; модернізація ДНЗ № 10, що включатиме в себе: проведення енергоаудиту, заміну вікон та дверей на енергоефективні, утеплення зовнішніх стін, даху та підвалу, встановлення сучасного ІТП з автоматичним погодозалежним регулюванням, заміну системи електрозабезпечення та встановлення нової системи освітлення, заміна обладнання на кухні та пральні на нове енергоефективне. Додатковим результатом проекту стане зниження викидів парникових газів.

Варто відмітити, що Полтавська облдержадміністрація одна із перших долучилася до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» та стала її територіальним координатором, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Облдержадміністрація як координатор сприяє долученню до ініціативи та розповсюдженню досвіду серед міст та громад Полтавської області.

На сьогодні Угоду мерів підписали 7 міст та 4 сільські громади Полтавської області (міста: Миргород, Лубни, Пирятин, Горішні Плавні, Карлівка, Полтава, Кременчук, а також сільські громади с.Щербані, с.Омельник, с.Білоцерківка та с. Засулля).

Окремо хочемо висловити вдячність Миргородська Міська Рада та Фундації Польсько-української співпраці ПАУСІ за залучений грант від Європейського Союзу для реалізації проекту MO.GE.DI.CO.