Оголошення про виконання облдержадміністрацією Указу Президента України від 26 травня 2017 року №146 “Про заходи пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України”

Версія для друку

Оголошення про виконання облдержадміністрацією Указу Президента України від 26 травня 2017 року №146 “Про заходи пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України”.

 

    Здійснюється всебічна підтримка ініціатив молоді, громадських об’єднань, що сприяють інтеграції України в європейський простір, забезпечується участь талановито-обдарованої молоді у міжнародних та всеукраїнських заходах на території України в межах функціональних повноважень.

В І кварталі поточного року прикладами таких заходів стали:

1. Регіональний етап ІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської молоді “Змагаймось за нове життя”. Метою конкурсу є збереження і розвиток культури українського народу, впровадження інноваційних підходів напрямку національно-патріотичного виховання. Зокрема, відбулася демонстрація відео-епізодів знання літературної спадщини Лесі Українки в Європейських країнах.

  1. Обласний фестиваль з вуличних танців “Битва сезону” – підтримка творчо-обдарованої молоді, обмін культурним досвідом з Європейськими країнами.

У закладах освіти області організовано просвітницьку роботу, спрямовану на формування у молоді позитивної думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення з європейськими цінностями та традиціями, популяризацію європейських культурних надбань, популяризацію України як європейської держави.

Заклади вищої освіти Полтавської області беруть активну участь у заходах та проектах, направлених на співробітництво із європейськими країнами та закладами освіти. Зокрема, у лютому 2018 року на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася II Міжнародна студентська науково-практична конференція «ТНЕ CONTEMPORARY ENGLISH SCIENTIFIC DISCOURSE» («Сучасний англомовний науковий дискурс»), яка була започаткована у 2017 р. завідувачем кафедри англійської та німецької філології, кандидатом філологічних наук, доцентом М.О. Зуєнко спільно із завідувачем кафедри світової літератури, доктором філологічних наук, професором О.М. Ніколенко. Міжнародними партнерами виступили - Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya (Іспанія), Ilia State University (м. Тбілісі, Грузія), The University of Gdansk (м. Гданськ, Республіка Польща), Kodolanyi Janos University of Applied Sciemces (м. Будапешт, Угорщина), UCC University (м. Копенгаген, Королівство Данія), Lund University (Королівство Швеція), Jonkoping University (Королівство Швеція), University of Leeds (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Також у лютому 2018 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі Британська Рада спільно з агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks провела чотириденний тренінг для підприємців- початківців, на тему «Creative Enterprise Ukraine». До програми долучилися підприємці, які представляють креативний бізнес та мають до 2-х років професійного досвіду, люди з деталізованою ідеєю, які тільки планують започаткувати власну справу, студентська молодь закладу.

Реалізуючи укладену угоду про співробітництво «Ukraine Higher Education Leadership Development Programme» від 2013 року між Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка та Університетом Гринвічу (Великобританія), делегація Полтавського закладу із робочим візитом відвідала у лютому 2018 року Велику Британію, де отримали пропозицію реалізувати спільно з Університетом Гринвічу програму «подвійного» диплому для студентів університету. Нині вступивши до Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка студенти зможуть отримати два дипломи.

16 лютого 2018 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі презентували унікальний проект «МНЕІ-МЕ: Магістерська програма з підприємництва консорціуму закладів вищої освіти». Це перша та єдина в Україні навчальна програма, розроблена консорціумом шести європейських закладів вищої освіти. Над проектом працювали протягом останніх 3 років університети Мальти, Греції, Угорщини, Італії, Словаччини та України. У прямому ефірі з учасниками презентації був директор Адвеніо Академії, вищого навчального закладу Мальти, координатор консорціуму, Стівен                   Д’Алесандро. Він презентував саму програму, розповів про можливості для майбутніх студентів, а саме про 2 види стипендій, що передбачені Європейським Союзом у рамках цього проекту.

9 лютого 2018 року Трудолюбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Миргородського району перемогла у конкурсі на участь в українсько- фінському проекті «Змінитися за 7 днів». Проект реалізувався за сприяння Міністерства освіти і науки України, громадської організації EdCamp Ukraine та фінської компанії Lumo Education, що спеціалізується на поширенні фінського освітнього досвіду в інших країнах.

Фінські експерти з компанії Lumo Education провели низку відкритих уроків і тренінгів та допомогли розробити власну програму вдосконалення закладу, ознайомили педагогів та учнів школи з принципами фінської системи освіти, основами соціального конструктивізму, навчання через експеримент, автономності та довіри. Тривалість безпосередньо тренінгової програми на базі школи відбувалася п’ять днів.

12 грудня 2017 року у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) відбулося засідання журі обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського конкурсу есе «Я - європеєць» серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти, до складу якого увійшли фахівці з Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені                                   М.В. Остроградського, Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського та Полтавського ОЦЕВУМ.

Дипломом першого ступеня були нагороджені: Величко Ілона- учениця Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського Шишацької селищної ради; Шевчук Ростислав - учень спеціалізованої загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів № 3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради; Бриненко Михайло - учень Хорольської гімназії Хорольської районної ради; Дуденко Ольга - учениця Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради; Перхайло Владислав - учень опорного закладу «Новооржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Оржицької районної ради.

У рамках Року німецької мови в Україні учні шостих класів та вчителі німецької мови комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ИІ ступенів №3» під час навчальної практики розпочали роботу над дитячим проектом-мюзиклом «Jeder ist anders», прем'єра якого відбудеться у квітні місяці в ході «Тижня другої іноземної мови» в школі. Цей проект є всесвітньовідомою ініціативою Goethe-Institut для дітей шкільного віку, які вивчають німецьку мову як іноземну, охоче беруть участь в іграх, співають, танцюють та завжди готові до нових відкриттів.

10 лютого 2018 року на базі закладу загальної середньої освіти № 8 імені Панаса Мирного пройшов регіональний етап Міжнародного конкурсу креативного письма з англійської мови «Write On!». Волонтер Корпусу Миру США Фелісія Гаммон та педагоги закладу організували щорічний захід для школярів 6-11 класів м. Полтави, з метою розвитку критичного мислення, удосконалення навичок письма та послідовного викладу думок, формування уміння знаходити нестандартні способи вирішення задач.

    Вищими навчальними закладами Полтавської області забезпечується здійснення всебічної підтримки участі у програмах та заходах з метою популяризації України як європейської держави, зокрема в таких програмах як:

- TEMPUS UNIVIA – «Розвиток та поліпшення адміністрації університету з міжнародних справ»;

- Erasmus+ – реалізація академічних обмінів студентів та викладачів Вищих навчальних закладів;

- Horizon 2020 – програма Європейського Союзу з фінансування наукових та інноваційних досліджень.

     Університетами проводяться інформаційні заходи в рамках Днів Європи, а також забезпечується співробітництво та обмін досвідом в області освітній та науковій галузі з інституціями наступних країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Кіпр, Латвія, Німеччина, Польща, Словаччина, Франція.

     Відповідну інформацію Про заходи, пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України буде доведено до закладів для подальшого врахування у роботі та планування основної діяльності у межах галузевої компетенції.

угору ↑