Партнерські відносини Провінції Ено Королівства Бельгії та Полтавської області

Версія для друку

Валерій Головко: «Ми зацікавлені у продовженні співпраці й хочемо розширювати її межі»

 

Сьогодні відбулася зустріч керівництва області з делегацією Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Бельгія в Україні Люка Якобса й місії зі співробітництва Провінції Ено Королівства Бельгії на чолі з депутатом Провінції Ено паном Жеральдом Моргатом.

Полтавщину на зустрічі представляли голова обласної державної адміністрації Валерій Головко, його заступник Роман Товстий, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник.

– Продовжуємо співпрацю з бельгійською стороною у межах угоди, підписаної між Полтавською областю й Провінцією Ено Королівства Бельгії. На зустрічі ми говорили про поглиблення співробітництва в освіті, зокрема обмін студентами, співпрацю в аграрному секторі й можливості на постійній основі просування потенціалу Полтавщини в Європі в

 

цілому. Спілкувалися про створення на базі посольства Бельгії постійного представництва Полтавської області, на майданчику якого відбуватиметься комунікація представників бізнесу, аграрного сектору, промисловості, освіти, нафтогазового комплексу, – розповів Валерій Головко. – Інша частина зустрічі стосувалася створення спільних підприємств, відразу адаптованих до стандартів і вимог Європи. Це дасть змогу збільшити експортний потенціал Полтавщини, як у промисловому, так і в аграрному секторах. Порушили й тему кластеру органічного землеробства. Це те, чого нині потребує Європа, на чому робить акцент, де немає обмежень у постачанні товарів. Ми зацікавлені у продовженні співпраці й хочемо розширювати її межі.

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс зазначив, що приїхав на Полтавщину вдруге. Він наголосив на продовженні угоди, укладеної у 2017-му між Полтавською областю й Провінцією Ено Королівства Бельгії на чотири роки. Зазначив,

що Україна – країна можливостей.

– Під час зустрічі ми підбили підсумки досягнень за весь час співпраці. Голова облдержадміністрації наголосив на розвитку співробітництва, зокрема в аграрному секторі. Є певні перспективи. Наприклад, ми говорили про шляхи реалізації органічної продукції Полтавщини в Бельгії й інших країнах Європейського Союзу. Маємо на меті продовжити співпрацю. З обох сторін є великий ентузіазм щодо обміну студентами, спільної діяльності в аграрному секторі, – пояснив Люк Якобс.

– Ми посилюємо й розширюємо наше співробітництво. Полтавщина є ресурсною, має великий експортний потенціал, інвестиційну привабливість. Область бере участь у різноманітних міжнародних торгових місіях, проте водночас потрібно більше презентувати наші можливості та потужності й на теренах країн Європейського Союзу, – зазначила Інна Іщенко.

Вона розповіла, що упродовж двох днів представники делегації Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Бельгія в Україні Люка Якобса й місії зі співробітництва Провінції Ено Королівства Бельгії оглянуть на Полтавщині нові підприємства, як, наприклад, «Укролія», відвідають Українську академію лідерства, побувають на Полтавському автоагрегатному заводі. Крім того, господарі покажуть гостям культурну і туристичну спадщину краю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

угору ↑