Перелік документів для реєстрації громадян в центрі зайнятості

Перелік документів для реєстрації громадян в центрі зайнятості

Відповідно до п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219 реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби, також, військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне місце проживання.

У разі коли громадянин не має паспорта або він поданий до органу внутрішніх справ для оформлення чи переоформлення, може бути пред’явлена довідка про реєстрацію місця проживання, видана житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, а також свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 16 років).

За відсутності трудової книжки громадянин, який уперше шукає роботу, повинен пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з військової служби, також військовий квиток.

Для реєстрації у державній службі зайнятості громадяни подають копії документів (трудової книжки, диплома або іншого документа про освіту), які зберігаються в їх особовій справі.

Відповідно до п. 4 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219 під час реєстрації у службі зайнятості, крім зазначених у п.3 даного Порядку, повинні бути пред’явлені наступні документи:

1) випускниками вищих навчальних закладів, що навчалися за державним замовленням і яким відмовлено у прийнятті на роботу за місцем призначення, - направлення на роботу і скріплена печаткою замовника довідка про відмову у працевлаштуванні або довідка про надання можливості самостійного працевлаштування, форми яких затверджено постановою кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р.№992 (ЗП України, 1996 р., №17, ст. 460);

2) випускникам професійно-технічних навчальних закладів – довідка про надання можливості самостійного працевлаштування;

3) громадянами, які втратили роботу в колективних сільсько-господарських підприємствах, - довідка про вихід із складу сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, видану підприємством, кооперативом, товариством;

4) громадянами, які отримують пенсію відповідно до законодавства, - пенсійне посвідчення;

5) інвалідами – посвідчення інваліда, довідка до акта огляду медико-соціальної експертної комісії та індивідуальна програма реабілітації.