Переваги Полтавської області

Версія для друку

ЦИФРИ І ФАКТИ

Описание: Poltawa-Ukraine-MapПолтавська область — адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Полтава.

 

Сьогодні адміністративний розподіл області представляє собою:

25 районів; 6 міст обласного підпорядкування; 9 міст районного підпорядкування; 21 селище міського типу; 1783 сільських населених пунктів.

 

 

 

 

 

Полтавська область займає лідируючі позиції із впровадження реформи децентралізації та об’єднання територіальних громад. На сьогодні на території області створено 27 об’єднаних територіальних громад, які охоплюють понад 188 тисяч мешканців (13,2% населення області).

Після об’єднання доходи бюджетів новоствореній громад зросли в 4 рази і склали в 2016 році 542 млн. грн., з яких власні доходи громад становлять 333 млн. грн. Завдяки об’єднанню громади отримали доступ до нових фінансових інструментів, а саме субвенції на розвиток інфраструктури (57 млн.грн. у 2016 році) та коштів Державного Фонду Регіонального Розвитку (у 2016 році реалізовано 8 інвестиційних проектів на загальну суму майже 9 млн. грн.).

За рахунок фінансовій спроможності об’єднаними громадами Полтавщини реалізовано у 2016 році понад 110 проектів розвитку за ключовими напрямками: покращення дорожньо-транспортної інфраструктури; капітальний ремонт і реконструкція дошкільних, загальноосвітніх, медичних та культурних закладів; розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг.

 

 

Розташування і Доступність

Область розташована у середній частині Лівобережної України. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини та Полтавської рівнини.

Площа Полтавської області 28 748 км2 (4,76 % території України), яка відповідає 6-ому місцю у рейтингу інших регіонів країни за цим показником.

Протяжність території з півночі на південь 213,5 км, а із заходу на схід 245 км. На півночі межує з Чернігівською та Сумською, на сході з Харківською, на півдні з Дніпропетровською та Кіровоградською, на заході з Київською та Черкаською областями України.

На півдні та південному заході область омивають води Кременчуцького та Дніпродзержинського водосховищ.

Сільськогосподарські землі області займають 2,2 млн. гектарів; ліси - 9,77% території; водні ресурси - 146 річок, серед яких дві (Дніпро і Псел ) протяжністю понад 500 км.

Полтавська область відіграє значну роль у структурі транспортного комплексу України. Так, частка Полтавщини у структурі транспорту характеризується наступними технічними показниками.

Експлуатаційна довжина:

Залізничних колій            851,6 км (3,9% від всеукраїнського показника)

Автодоріг                18034   км

         - в т.ч.  ґрунтові      2268   км

Показник вантажообігу автомобільного транспорту — 5%.

Кількість мостів                      662

         - довжина мостів           23,1 км

Найбільша магістраль          Е40

Максимальна віддаленість населених пунктів від залізниці не перевищує 50 км. Найбільшими та структуроутворючими залізничними вузлами є: Полтава, Кременчук, Гребінка, Ромодан, а також залізничні станції: Лубни та Миргород.

Відстань до Києва, столиці України становить 343 км, яку можна подолати  автомобілем за 4 години, або  швидкісним потягом "ІнтерСіті+" - за 3 години.

 

Відстані від Полтави до найбільших міст України

 Місто

км

Місто

км

Дніпро

193

Київ

343

Донецьк

391

Сімферополь

631

Запоріжжя

277

Суми

185

Львів

898

Харків

144

 

 

В місті Кременчук функціонує річковий порт, який має матеріальну базу.

Порт відкритий для судів типу «ріка-море» і має можливість отримувати різноманітні вантажі із портів Дніпра, Чорного та Середземного морів, а також доставляти продукцію українських виробників на Європейський ринок.

Загальна площа порту складає 18,8га, довжина причальної стінки – 608п.м.

Полтавське обласне комунальне підприємство «Аеропорт–Полтава» на сьогоднішній день – складний майновий комплекс, що розташований на земельній ділянці 214 га. Бетонна злітно-посадкова смуга довжиною 2550 м та шириною     42 м забезпечує прийом – випуск літаків загальною злітною масою до 61 т включно та обладнана світлосигнальною системою посадки літаків М2\2. Наявна спеціалізована техніка та обладнання дозволяють у повному обсязі забезпечити обслуговування таких літаків, як: АН-12, АН-24, АН-140, ЯК-40, ЯК-42, ТУ-134, Falkon-900, JET-328, GLF-550, CRJ-2, Embraer-145, SAAB-340.

На сьогодні ПОКП «Аеропорт - Полтава» є дієздатним підприємством, яке може забезпечити посадку, зліт та обслуговування повітряних суден, має всі відповідні дозволи та сертифікати на здійснення авіаційної діяльності

 

СЕРЕДОВИЩЕ І ЛЮДИ

 

Чисельність населення області — 1 427 855 осіб (3,36% мешканців України).

 

Населення міст обласного підпорядкування:

м. Полтава                  292,3  тис. осіб

м. Кременчук             222,0  тис. осіб

м. Горішні Плавні         54,6  тис. осіб

м. Лубни                        46,2  тис. осіб

м. Миргород                          40,2  тис. осіб

м. Гадяч                        23,9  тис. осіб

 

Область визначається розташуванням у помірному кліматичному поясі, тип — помірно-континентальний. Середня температура січня — −3,7 °C, липня — +21,4 °C, кількість опадів становить 580–480 мм/рік, що випадають переважно влітку у вигляді дощів.

Близько 2/3 кількості днів у році панує континентальний підтип повітряних мас із суходолу Євразії, 1/3 днів — морський підтип повітряних мас із північної та центральної Атлантики та внутрішніх морів — Середземного, Чорного, Азовського.

Лісистість території області разом з чагарниками і лісосмугами становить 9,77% (274,6 тис. га). Середня лісистість України становить понад 15%; світу — 29%. На території області основними типами лісів є широколистяні дубові (діброви) і хвойні соснові (бори)

Флора Полтавської області нараховує біля 2 тисяч видів різних систематичних груп рослин. Тваринний світ представлений понад 400 видами тварин. Серед них близько 40-50 видів риб, 10 видів амфібій, 11 видів плазунів, понад 300 видів птахів (включаючи 150 видів, що гніздяться на території області, а також перелітних і зимуючих), 66 видів ссавців.

Для Полтавщини в цілому найбільш потужним є потенціал земельних ресурсів.

Найвищий рівень природно-ресурсного потенціалу властивий Кременчуцькому району (з перевагою мінеральних ресурсів), Гадяцькому району (з великим рівнем потенціалу мінеральних, лісових ресурсів), Миргородському району (із високим рівнем потенціалу мінеральних вод, водних ресурсів та рекреаційних ресурсів) та Глобинському району (з найвищим рівнем земельних ресурсів і високим рівнем водних ресурсів).

Полтавська область одна із найбільш багатих областей, у яких у структурі ґрунтового покриву переважають чорноземи. На Полтавщині чорноземи займають 9/10 площі орних земель. Полтавські чорноземи придатні для вирощування практично усіх видів сільськогосподарської продукції, притаманної даній кліматичній зоні і навіть деяких південних видів (винограду, персиків та ін.). У структурі земель області сільськогосподарські угіддя займають 77,9%.

На Полтавщині розвідано понад 10 видів корисних копалин: нафта, газ, вугілля, торф, залізна руда, будівельні матеріали, мінеральні води та ін. Вони добуваються більше ніж на 250 родовищах. За запасами і видобутком природного газу Полтавщина займає 2 місце по Україні (8,5 млрд. м3  в рік ). Менші, але також вагомі запаси нафти в області. Найбільші нафтоконденсатні родовища знаходяться в Гадяцькому, Лохвицькому, Зінківському районах; найбільші з газоконденсатних родовищ – в Полтавському, Машівському, Котелевському, Гадяцькому та Чутівському районах. Запаси залізних руд зосереджені в районі Кременчуцької аномалії, вони виявлені на глибині до 700-1500 м. На території області виявлено більше 100 родовищ будівельних матеріалів (камінь будівельний, керамічна, цегельна, керамзитова сировина та ін.).

 

Нафта, газ природній, газовий конденсат

98 родовищ

Залізна руда

10 родовищ

Торф

44 родовища

(запаси понад 50 млн. тон)

Цегельно-черепична сировина

(суглинок)

22 родовищ

Будівельний пісок

9 родовищ

Граніти і мігматити

9 родовищ

Буре вугілля

понад 800 млн. тон

(ресурси)

 

На території області експлуатуються понад 20 джерел мінерально-лікувальних і столових вод, з яких широко використовуються Миргородська, Гоголівська, Новосанжарська, Кременчуцька, Хорольська та ін.

 

ОСВІТА І НАУКА

На території області надають освітні послуги 31 вищий навчальний заклад (державної, комунальної та приватної форм власності), а також 42 професійно-технічних навчальних закладів.

Молодь має змогу отримати освіту за понад 200 спеціальностями бакалавріату та магістратури, а також стати науковим потенціалом країни, пройшовши навчання в аспірантурі, інтернатурі та докторантурі.

Щороку понад 2 тисячі студентів – громадян іноземних країн отримують вищу освіту в полтавських університетах та академіях.

Державні вищі навчальні заклади, які провадять науково-освітню діяльність в області: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія», Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Полтавська державна аграрна академія, Полтавський національний педагогічний університет В.Г. Короленка, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка.

 

ДОЗВІЛЛЯ, ТУРИЗМ І ВІДПОЧИНОК

 

Серед інших областей центральної України Полтавщина має значний туристично-рекреаційний потенціал.

У туризмі та санаторно-курортній сфері функціонує 75 готелів, 12 санаторіїв, 230 туристичних фірм, 76 агроосель-садиб, 23 центри активного туризму, 15 центрів туристичної інформації,  більше 300 суб’єктів господарювання.

Реєстр екскурсоводів налічує понад 200 фахівців і постійно поповнюється новими кадрами. Три вищі навчальні заклади м. Полтави готують профільних фахівців для галузі, і попит навчання на ці напрямки постійно збільшується. Проводяться  заходи, які сприяють єднанню теорії  та ефективному проходженню практики на об’єктах туристичної інфраструктури.

 В області туристам пропонується понад 100 туристично-екскурсійних маршрутів, розвинені різні види туризму.  38 державних та 100 громадських музеїв  включені в основні культурно-пізнавальні маршрути. Музейні установи області постійно вдосконалюють форми роботи, розширюють послуги. Запроваджено нічні екскурсії, інтерактивні, постановочні та інші.

До послуг відпочиваючих 387 територій та об'єктів природно-заповідного фонду: заказники, пам'ятки природи та садово-паркового мистецтва, 4 регіональні ландшафтні парки, дендропарки, заповідні урочища тощо.. Дані території є перспективними для розвитку екотуризму.

Санаторно-курортний відпочинок здійснюється з використанням власних джерел мінеральних вод. (Полтавський, Новосанжарський, Миргородський, Зіньківський, Великобагачанський райони). ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт» нині є однією із найбільш потужних санаторно-курортних систем в Україні. У 2011 році прийнято Закон України «Про оголошення природних територій міста Миргорода Полтавської області курортом державного значення».  Сьогодні більшість із санаторно-курортних закладів області є досить затребуваними, їх наповненість перевищує 100 відсотків.

Окрасою Полтавщини - є  етнографічні маршрути (Опішня, Миргород, Пирятин – кераміка, Решетилівка – вишивка та ткацтво, Карлівка – писанкарство) з використанням народних промислів та ремесел, їх збереженням та відновленням, організацією майстер-класів.

Значний внесок у залучення туристів належить культурно-мистецьким подіям (туризм подій), які проводяться  в містах і районах області та широко відомі в Україні та за її межами: «Воскресни, писанко!» (Карлівський район), "Решетилівська весна" (смт Решетилівка). "Барви Лемківщини" (с. Лютенські Будища, Зіньківський район),  "Пісні Бузкового гаю" (смт Диканька). Національний фестиваль гончарства «Здвиг» в смт. Опішня Зіньківського району, Обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру"(смт. Велика Багачка),"Козацької слави цілюще джерело"(Шар-гора, Козельщинський район). "Зелене свято Гончаревого дитинства" (с. Суха, Кобеляцький район), "Прийди, прийди до мене, Неділенько Зелена!" до Дня Святої Трійці (смт Нові Санжари), "Пісенне джерело" з нагоди дня народження О.І. Білаша (сел. Градизьк, Глобинський район), "Маріїна долина" (с. Черняківка, Чутівський район), "Дивоцвіт Лесиного гаю" (м. Гадяч) та інші. Національний Сорочинський ярмарок давно є візитівкою етномаршрутів області та збирає декількасот тисяч туристів щороку.

В області є умови для короткотермінового відпочинку (уікенд-турів) для туристів із сусідніх регіонів;  активного відпочинку (кінний, водний, пішохідний, велотуризм, спортивно-оздоровчий); сільського зеленого туризму, мисливства та рибальства. Майже всі райони області є перспективними для розвитку різних видів туризму, більшості районів властивий багатопрофільний туристичний продукт.

 

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

 

Сільське господарство - одна з ключових галузей економіки області, яка забезпечує стабільний приріст обсягів виробництва.

За обсягами виробництва валової продукції Полтавська область посіла 2 місце в Україні.

Обсяг валової продукції сільського господарства формується двома основними групами виробників, а саме сільськогосподарськими підприємствами і особистими підсобними господарствами населення.

Сільськогосподарські підприємства відіграють важливу роль у вирощуванні експортно - орієнтованих культур. Вони виробили від загального обсягу по регіону 83% зерна, 85 % насіння соняшнику і 97 % цукрових буряків.

В цілому в структурі обсягу валової продукції сільського господарства переважає галузь рослинництва – 77,9 %, продукція тваринництва становить 22,1 %.

Сільськогосподарське виробництво на Полтавщині здійснюють 2,6 тис. сільськогосподарських підприємств, у тому числі 2 тис. фермерських господарств.

Загалом в області обробляється  2,2  млн. га сільськогосподарських угідь, з них 1,8 млн. га ріллі. На сьогодні сільгосппідприємствами засівається 1,3 млн. га, господарствами населення – 434,7 тис. га (24,5 %).

Маючи 5 % сільськогосподарських угідь країни, в 2016 році всі категорії господарств області виробили 7,5 % від загальнодержавного обсягу молока, 8,8 % – зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу), 15,0 % – цукрових буряків (фабричних), 6,1 % – соняшнику на зерно, 11,6 % - сої.

В 2016 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджувалося 56 найбільш важливих інвестиційних проектів кошторисною вартість 542,1 млн.грн, освоєно 318,3 млн. грн. (58,7%).

Завершено впровадження 31 інвестиційного проекту кошторисною вартістю 122,0 млн. грн., з них 21 об’єкт в галузі тваринництва кошторисною вартістю 21,8 млн. грн., 9 об’єктів в галузі рослинництва вартістю 98,7 млн. грн., 1 об’єкт з переробки молока. Це дало змогу створити 110 нових робочих місць.

В експортному потенціалі області провідне місце займає продукція сільського господарства.

За підсумками 2016 року загальний експорт продукції сільського господарства та продуктів його переробки склав 457,1 млн. дол. США , що становить 31,9 % загального експорту області. Обсяги експорту продукції АПК майже в 5 разів перевищили обсяги її імпорту.

 

Збільшити обсяги експорту сільськогосподарської продукції й підвищити конкурентоспроможність сільгоспвиробників на внутрішньому та зовнішньому ринках можливо через запровадження органічного виробництва. Потенціал для розвитку органічного виробництва в області є, так як вже протягом 20 років на площі 6 тис. га виробляється екологічно чиста продукція європейського рівня. ПП «Агроекологія» Шишацького району – взірець того, як сільське господарство може не шкодити природі, а навпаки примножувати її багатства.

На сьогодні в області 15 сільгосппідприємств мають статус спеціальної сировинної зони та виробляють високоякісну продукцію для виробництва продуктів дитячого і дієтичного харчування.

В області створено Центр органічного землеробства «ПОЛТАВА-ОРГАНІК», засновниками якого стали Полтавська державна аграрна академія та ПП «Агроекологія». Метою Центру є створення інноваційної системи виробництва, переробки та формування культури споживання екологічно безпечної продукції.

Розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування є головною метою відновленої Громадської спілки "Полтавське товариство сільського господарства", яка створена провідними сільгоспвиробниками області за підтримки облдержадміністрації. Ії діяльність спрямована на розробку і реалізацію науково-технічних програм, відновлення та збереження родючості ґрунтів, впровадження системи органічного землеробства, ощадливого ставлення до біологічного різноманіття і рівноваги в навколишньому середовищі.

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ І ПІДПРИЄМНИЦТВО

 

Промисловість є основою регіональної економіки, що формує майже 50% ВРП регіону. Сьогодні на Полтавщині працює понад 400 промислових підприємств. В структурі промислового виробництва найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничодобувній та харчовій промисловості.

 

Машинобудування

 

У сучасній структурі галузі переважає залізничне машинобудування, виробництво автомобільної техніки, виробництво хімічного обладнання, електричного та електронного устаткування, верстато- та приладобудування.

Найбільш потужними машинобудівними підприємствами Полтавщини є ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «Кременчуцький колісний завод», ПАТ «Полтавський завод «Електромотор», ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», ПАТ «Кредмаш», ПАТ «Полтавамаш», ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПАТ «Тепловозоремонтний завод» та ряд інших підприємств, багато відомих як в нашому регіоні, так і за його межами.

 

 ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» - лідер вітчизняного  вагонобудування з повним циклом виробництва, від генерованої конструкторської ідеї до виготовлення високотехнологічної імпортозамінної продукції.

Одне з перших машинобудівних підприємств України, що сертифікувало свою систему якості відповідно до стандартів ISO 9001 та Міжнародний стандарт залізничної промисловості IRIS. Унікальне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні як вантажних, так і пасажирських вагонів, а також продукції для метрополітенів - вагонів метро, ескалаторів поповерхових  та тунельних.

ПАТ «АвтоКрАЗ» - єдиний український виробник важких вантажних автомобілів із замкненим технологічним циклом виробництва.

Модельний ряд автомобільної техніки марки «КрАЗ» включає понад 30 базових моделей і понад півтори сотні модифікацій, а також спецтехніка під установку на шасі КрАЗ, яка широко  використовується для потреб збройних сил України,  сільського, дорожнього і комунального господарства, для ліквідації надзвичайних ситуацій, тощо.

 

Гірничодобувна промисловість

 

Гірничодобувна галузь представлена такими підприємствами, як  Полтавський та Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат - одне з найпотужніших комбінатів України, що має повний технологічний цикл:

від видобутку сирої руди відкритим способом до виробництва залізорудних обкотишів для металургійних підприємств. Вміст заліза в обкотишах Полтавського ГЗК за рахунок застосування різних схем збагачення становить від 60% до 65%. Продукція комбінату експортується для підприємств чорної металургії різних країн світу.

 З 2013 року видобуток залізної руди здійснює також  і Єристівський ГЗК. Протягом останніх років за рахунок впровадження Полтавським та Єристівським ГЗК високорентабельних інноваційно-інвестиційних проектів, гірничодобувна галузь стабільно демонструє позитивну динаміку виробництва.

 

Нафтогазодобувна промисловість

 

Нафтогазова промисловість є однією з найважливіших складових частин економіки області, а також в цілому України, що значною мірою забезпечує як функціонування всіх інших галузей, так і ступінь добробуту населення. Вона відіграє важливу роль в економічному розвитку країни, її безпеці, енергетичній незалежності, сільському господарстві та інших галузях. Область розташування у східному нафтогазоносному регіоні і є однією з найперспективніших на поклади вуглеводнів.

Вуглеводневий потенціал (запаси) Полтавської області складає біля 1954,2 млн. тонн умовного палива, зокрема запаси у родовищах, що знаходяться у промисловій розробці – 661,6 млн.т., запаси вуглеводнів у родовищах та площах, що перебувають у геологічному вивченні – 194,7 млн.т., перспективні і прогнозні ресурси (за попередньою оцінкою) – 1097,9 млн.т.

Питома вага нафтогазовидобувного комплексу в структурі промислового виробництва області складає близько 23 %.

Підприємствами паливно-енергетичного комплексу в 2016 році              на території області видобуто: природного газу – 8,5 млрд. куб. м, нафти –   193,7 тис. т та газового конденсату – 423,8 тис. т.

Обсяги видобутку в минулому році в порівнянні з відповідним періодом 2015 року склали: природного газу – 104,0 %, нафти – 102,8 %, газовому конденсату – 109,0 %.

Полтавська область займає лідируючі позиції в загальних обсягах видобутку вуглеводнів в Україні: питома вага видобутку газового конденсату – 66,2 % (1 місце), газу природного – 42,5 % (2 місце), нафти сирої – 12,1% (3 місце).

Найбільшими підприємствами області, що здійснюють діяльність з видобутку вуглеводнів, є філія ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України», НГВУ «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ПрАТ «Природні ресурси», СП «Полтавська газонафтова компанія».

 

Харчова промисловість і переробна галузь

 

Потужною є харчова галузь, яка об’єднує більше 200 підприємств і представлена м’ясною, молокопереробною, цукровою, хлібопекарською, кондитерською, борошнокруп’яною та лікеро-горілчаною, пивоварною, масложировою промисловістю,  виробництвом безалкогольних напоїв.

Область забезпечує понад 20% загальноукраїнських обсягів виробництва цукру та  твердих сирів, а також майже 40% тютюнових виробів.

Підприємства харчової промисловості Полтавщини спеціалізуються на виробництві високоякісної продукції, яка відповідає міжнародним стандартам. Продукція області відома такими торговими марками, як: «Пирятинський сирзавод», «Гадячсир», «Гармонія», «Фарро», «Домінік», «Молочний шлях», «Лукас», «Миргородська вода», «Джей Ті Інтернешнл Україна» та інші.

Галузь з переробки сільськогосподарської продукції в області представлена вісімнадцятьма її підгалузями і налічує майже 120 великих та середніх підприємств та більше 500 малих підприємств та міні цехів. Переробна і харчова промисловість традиційно займає провідну роль в економіці області.

 

ТОРГІВЛЯ І ІНВЕСТИЦІЇ

Важливим чинником економічного розвитку області є нарощування її експортного потенціалу. Аналіз динаміки зовнішньоторговельного обороту свідчить про стабільне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, яке зберігається протягом останніх років.

За підсумками 2016 року зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг області склав 2,5 млрд. дол. США. При цьому обсяги експорту товарів і послуг становили 1,5 млрд. дол. США, імпорту - 1,0 млрд. дол. США. Позитивне сальдо – на рівні 0,5 млрд. дол. США.

За обсягами експорту товарів область займає 8 місце серед регіонів України. В цілому ж область реалізує продукцію до 125 країн світу.40,4% загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами області припадає на країни ЄС. Найбільшими покупцями товарів з Полтавщини на європейському ринку є: Австрія, Німеччина, Словаччина, Чехія та Іспанія. На азійському ринку домінують Китай, Японія та Туреччина.Традиційно основу експорту складає мінеральна продукція, продукти рослинного походження та готові харчові продукти, засоби наземного транспорту, жири та олії тваринного походження, машини та обладнання.

В структурі імпорту переважають мінеральні продукти, продукція хімічної промисловості, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, готові харчові продукти та недорогоцінні метали та вироби з них.

Накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в підприємства Полтавщини станом на 01 січня 2017 року склав  1003,8 млн.дол. США. Інвестиції надійшли із 45 країн світу.

Протягом 2016 року в економіку області іноземними інвесторами вкладено 28,1 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу).

 Найбільші обсяги іноземних інвестицій в області належать партнерам з Швейцарії, Нідерландів, Кіпру та Великої Британії.

 

Географічна структура іноземних інвестицій

 

 

Серед галузей економіки найбільші вкладення у підприємства промисловості – 78,1% від загальних обсягів іноземного акціонерного капіталу.

Найбільші іноземні інвестори, що працюють в області:

Ferrexpo Group (видобування залізної руди, Швейцарія),

JKX OIL & GAS plc (видобування вуглеводнів, Велика Британія), 

Japan Tobacco International (тютюнова промисловість, Японія),

IDS Group (виробництво мінеральної води),

SigmaBleyzer (виробництво  кондитерських виробів, США),

Pioneer Hi-Bred (зберігання насіння, США).

 

Пріоритетними галузями регіону для інвестування є:

  • Машинобудування;
  • Приладобудування;
  • Видобування корисних копалин з максимальною переробкою на території області;
  • Сільське господарство;
  • Харчова промисловість.

         З метою розміщення виробництв потенційним інвесторам пропонуються земельні ділянки під промислову забудову.

У місті Кременчуці Полтавської області створено Індустріальний парк «Центральний», загальною площею 168,55 гектарів на території якого пропонується розмістити підприємства:

  • приладобудування, машинобудування та інших сфер виробництва, створюваних на основі впровадження нових технологічних розробок;
  • логістичні;
  • інформаційних, телекомунікаційних технологій та нанотехнологій, виробництва електроніки;
  • харчової та переробної промисловості;
  • з розробки та виробництва високотехнологічних медичних виробів, біотехнології.

Описание: http://kremenchukinvest.com.ua/wp-content/uploads/2016/11/114.jpg

Для забезпечення відкритого діалогу з інвесторами при облдержадміністрації функціонує Рада вітчизняних та іноземних інвесторів

угору ↑