Під час ревізії сільського бюджету Калениківської сільської ради Решетилівського району виявлено фінансових порушень що призвели до втрат на суму понад 100 тис. грн.

Схвалена Президентом України Віктором Януковичем програма економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” вимагає сьогодні від державних фінансових інспекторів, під час здійснення контрольно-ревізійної роботи, забезпечення більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів.
Так, фахівці територіального підрозділу Держфінінспекції в Полтавській області – Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції під час ревізії сільського бюджету Калениківської сільської ради Решетилівського району, за період з 01.01.2010 по 30.04.2013, встановили фінансових порушень що призвели до втрат на суму 100,6 тис. грн.
Левову долю порушень становить не відображення в обліку та неотримання заборгованості за договорами про надання суб’єктами підприємництва благодійної допомоги, (термін умов договорів який минув), несвоєчасне надходження до місцевого бюджету плати за надання у користування природних ресурсів, та не застосування індексів інфляції на розмір орендної плати за надання у користування земельних ділянок.
Крім того, встановлено ненарахування та несплата орендної плати за надане в користування майно при наявності договорів оренди, переплату заробітної плати тощо.
Виявлені порушення частково усунуто.
За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку на чотирьох посадових осіб сільської ради складено протоколи про адміністративні правопорушення. Окрім того, за порушення бюджетного законодавства до об’єкту контролю застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.
Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Решетилівського району, районну раду, райдержадміністрацію та правоохоронні органи району.
                                                                             Прес-служба Держфінінспекції
                                                                                           в Полтавській області