Подання документів для одержання ліцензії

Версія для друку

 

Подання документів для одержання ліцензії

 

1) заяву про видачу ліцензії;

 

2) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Копію свідоцтва або довідки належить засвідчити в нотаріуса або в органі, який видав оригінал цього документу;

 

3) для деяких видів господарської діяльності — інші документи, вичерпний перелік яких встановлено в постанові Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності" від 04.07.2001 № 756.

 

Зразок заяви вмішують у ліцензійних умовах, встановлених для конкретного виду господарської діяльності. Якщо зразка заяви про видачу ліцензії в ліцензійних умовах немає, подавайте заяву в довільній формі, де обов'язково вкажіть такі дані:

 

а) відомості про суб'єкта підприємницької діяльності: назву, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код (якщо ліцензію одержує юридична особа); прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, хто й коли його видав, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи — платника податків та інших обов'язкових платежів (якщо ліцензію одержує фізична особа);

 

б) вид господарської діяльності (повністю або частково), на який Ви маєте намір одержати ліцензію. Пояснимо, як саме належить дотримувати цієї законодавчої норми. Припустимо, Ви маєте намір провадити оптову торгівлю лікарськими засобами. Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензуванню підлягає виробництво лікарських засобів, оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами. У заяві Ви зазначаєте лише оптову торгівлю лікарськими засобами;

 

в) місцезнаходження філій, інших відокремлених підрозділів, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ліцензії (у тому разі, якщо юридична особа має такі підрозділи).

 

З одержанням копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копії довідки про внесення до ЄДРПОУ зазвичай проблем немає. Труднощі можуть виникнути в процесі оформлення додаткових документів. Деякі папери одержати не просто, за деякі доведеться платити.

Більшість додаткових документів містять дані, що їх орган ліцензування перед тим не перевіряє. Такі відомості заявник декларує. Тому будьте уважні й зумисне не подавайте недостовірних даних, оскільки, у разі їх виявлення після видачі ліцензії, орган ліцензування анулює видану Вам ліцензію. У додатках до цього посібника наведено список усіх інших документів, які потрібно подати, щоб одержати ліцензію на деякі види господарської діяльності, а також вміщено перелік органів ліцензування та ліцензійних умов.

Заяву на отримання ліцензії та додані до неї документи приймають за описом. Вам мають видати копію цього опису з позначкою про дату прийняття документів до органу ліцензування та підписом відповідальної особи. Практика свідчить, що більшість органів ліцензування справді видають заявникові опис прийнятих документів. Проте трапляються й порушення цієї норми. Якщо Ваші документи прийняли, але їх опису Вам не видали, все-таки домагайтеся його видачі. Цей опис стане Вам у пригоді в тому разі, якщо Ви зіткнетеся з проблемами в процесі одержання ліцензії й захочете доводити свою правоту в судовому або позасудовому порядку.

Належить також пам'ятати про те, що всі документи для отримання ліцензії суб'єкт підприємницької діяльності може подати особисто або через уповноважений орган чи уповноважену особу.

 

Джерела юридичної інформації:

 

• стаття 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 № 1775-ІП;

• постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку органів ліцензування" від 14.11.2000 № 1698;

• постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності" від04.07.2001 № 756.

 

угору ↑