Полтавська влада відреагувала на підвищення цін ТОВ «Полтавахліб»

Версія для друку

 

В ПОЛТАВЕ ПОДОРОЖАНИЕ ХЛЕБА ОБЪЯСНИЛИ ДЕФИЦИТОМ ЗЕРНА
 
Стаття в "Левый берег" від 28 января 2013, 20:23
Стосовно підвищення ціни на хліб.
 
Реагування
ПОЛТАВСЬКА ВЛАДА ВІДРЕАГУВАЛА НА ПІДВИЩЕННЯ ЦІН ТОВ «ПОЛТАВАХЛІБ»
 
29 січня 2013 16:59
Наприкінці минулого тижня ТОВ «Полтавахліб», яке входить до корпорації «Формула Смаку»,  підняло ціни на соціальні сорти хліба, хоча попередньо підписало Меморандум із облдержадміністрацією та обласною радою, що цього не робитиме.
Нагадаємо., що за умовами Меморандуму хлібокомбінати мали можливість закупити з регіонального резерву за нижчою ціною зерно пшениці  (1600 грн за тонну) та жита (1500 грн за тонну).
Водночас усі інші виробники хліба, які працюють на полтавському ринку, залишили ціни без змін.
Тож, одразу, як це сталося –  в п’ятницю –  підприємство почали перевіряти щонайменше 14 служб на економічну обґрунтованість такого кроку.
Про це повідомила на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» заступник голови ОДА Олена Адамович.
«Ситуація характеризується тим, що третій день поспіль продукція підприємства «Полтавахліб» реалізується в такому не зовсім зрозумілому ціновому коридорі, як на мене, і самому підприємству, і його споживачам. Один і той самий хліб з різними назвами або в різній упаковці стоїть на поличках поруч і різниться лише ціною – подекуди дорожчою на гривню. Звичайно, ситуація ненормальна. Тому прийняли рішення на виконання повноважень, встановлених Законом про місцеві державні адміністрації вивчити – що відбувається на підприємстві. Зараз його перевіряють комплексно. Третій день там працюють фахівці від приблизно 14-ти служб, які мають повноваження до перевірки стану по всіх напрямках діяльності промислового підприємства», – зазначила Олена Адамович.
 На її думку, не зважаючи на те, що документи нині вивчаються, попередні висновки вже свідчать, що на підприємстві є певні порушення, які фіксує і СЕС, і служба гірпромнагляду, і охорона праці.
Поштовхом же для прес-конференції також стало інтерв’ю керівника ТОВ «Полтавахліб», у якому пролунали речі, які вимагають спростування, переконана Адамович:
 «При всій повазі до керівника підприємства, до господаря, до людей, які там працюють, а це маже 400 чоловік – є такі речі, які ми маємо спростувати публічно.
У цьому інтерв’ю йде мова про те, що влада уклала Меморандум, а умов його не дотримується. Підприємства, які брали на себе такі зобов’язання знають, що в Меморандумі не  йшлося про те, яку кількість зерна має постачати кому  влада, а от той ресурс, який підприємство отримало, воно мало розподілити на весь маркетинговий рік для того, щоб полтавці мали можливість вибору цього продукту харчування протягом всього року. Тобто з боку влади в повному обсязі існує виконання домовленостей. Також йшлося в інтерв’ю й про те, що підприємство не має можливості піднімати зарплату працівникам. Але ще навіть  не детальний економічний аналіз того, що відбувається на підприємстві, свідчить про те, що у підприємства завищені інші витрати, які аж ніяк не пов’язані із заробітною платою. Це збутові, постачальницькі, транспортні.  Вони не мають відношення безпосередньо до зарплати працівників. Для нас це також питання соціального захисту.
Ми хочемо, щоб люди і на цьому підприємстві гідну зарплату отримували, але ж інші видатки не можна покладати на собівартість хліба», – зазначила Адамович.
Водночас  Олена Адамович запевнила, що вцілому ситуація на ринку хліба в Полтавській області керована.
«Шановні полтавці, зверніть увагу – ринок насичений хлібом. У нас на ринку представлено продукцію більше, ніж 130 підприємств України».
Голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко підтримав заступницю керівника області та додав:
«Я неодноразово говорив, що підстав для здорожчання цін на хліб простої рецептури на Полтавщині немає і говорю це зараз. У результаті наших досліджень, а ми бачимо скільки вони заготовили і пшениці, і жита,  я можу сказати, що за даними того ж ТОВ «Полтавахліб», станом на 15 січня цього року залишки борошна по цьому підприємству складають: борошна вищого ґатунку – 83,3 тонни, 1-го ґатунку – 101, 3 тонни, 2-го ґатунку – 36,6 тонн і житнього – 169,74 тонни. По наших розрахунках із того, скільки вони випікають хліба простої рецептури – їм на день необхідно порядку 9 тонн борошна пшеничного, і того  - на 24 дня, як мінімум,  у них це борошно є. Безумовно вести мову про підняття цін на хліб у них не було ніяких підстав».
Володимир Оніщенко також висловив прикрість стосовно інформації, яка з’явилась у ЗМІ:
 «Мені прикро, що в ЗМІ з’явилась інформація, що влада не виконала свої зобов’язання стосовно зерна, і через те, що немає зерна – немає дешевого хліба. Керівник “Плтавахліб” поступив не по-людськи, і не як патріот Полтавщини. Таким кроком він наніс шкоди своєму підприємству і «Формулі Смаку» вцілому”, – вважає Володимир Оніщенко.
 
ЦІНОВУ СИТУАЦІЮ НА ПОЛТАВСЬКОМУ РИНКУ ХЛІБА СТАБІЛІЗУВАЛИ
 
30 січня 2013 16:53
 
Сьогодні у заступника голови обласної державної адміністрації Олени Адамович відбулася робоча нарада з  питання «Про стабілізацію цінової ситуації на ринку хліба», яка тривала більше 4-х годин.
Головним питанням стала стабілізація цін на хліб простої рецептури, що виробляє Полтавське хлібопекарське підприємство ГК «Формула смаку» (м. Кіровоград), а в першу чергу ТОВ «Полтавахліб» (м. Полтава).
На нараді були присутні директор хлібного департаменту ГК «Формула смаку» Налбадьян С.В., керівники хлібопекарських підприємств ТОВ «Полтавахліб», ТОВ «Кременчукхліб», ТОВ «Комсомольськхліб», завідувач сектору у Полтавській області Державної інспекції України з контролю за цінами Максимішина І.І., голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Оніщенко В.М., начальник управління сприяння підприємництву Полтавського міськвиконкому  Регеда О.В., начальник управління економічних питань Полтавського міськвиконкому Волік В.П., керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
У ході переговорів досягнуто домовленості:
- з представником власника ГК «Формула смаку» щодо повернення з 31.01.2013 оптово-відпускних цін на хліб простої рецептури (хліб білий 1 г 0,55 кг; хліб поживний подовий 0,7 кг) виробництва ТОВ «Полтавахліб»  до попереднього рівня;
- з керівництвом ТОВ «Кременчукхліб» і ТОВ «Комсомольськхліб» щодо здійснення поступових кроків з незначного підвищення оптово-відпускних цін на окремі види хліба, в тому числі і простої рецептури, виключно в межах цінового коридору передбаченого Меморандумом.
Заступником голови облдержадміністрації дані протокольні доручення стосовно заміщення необхідних обсягів хліба простої рецептури в роздрібній мережі міст Полтави, Кременчука, Комсомольська за рахунок можливостей місцевих підприємств-виробників.
угору ↑