Повідомлення про припинення повноважень обласної спостережної комісії та формування її нового складу

На виконання п.12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року  №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року №1042), повідомляємо, що трирічний строк повноважень обласної спостережної комісії, яку утворено відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.05.2017 № 290 “Про створення обласної спостережної комісії”, закінчується 25 травня 2020 року.

З метою формування нового складу обласної спостережної комісії просимо підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до нового складу спостережної комісії своїх представників, подати до Полтавської облдержадміністрації відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації до закінчення строку повноважень діючої  обласної спостережної комісії (до 25.05.2020 року).

Окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.

До складу обласної спостережної комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни.

Відповідно до п.10 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року  №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року №1042) - членами спостережних комісій не можуть бути судді, представники органів прокуратури, органів внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної виконавчої служби, адвокати, особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше входили до складу спостережних комісій і повноваження яких були припинені достроково у зв’язку з відмовою відвідувати установи виконання покарань за дорученням спостережної комісії та у зв’язку з відсутністю без поважних причин на трьох підряд засіданнях спостережної комісії.

Голова обласної спостережної комісії, його заступник та члени комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.

Основними завданнями обласної спостережної комісії є:

• організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання;
  • сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
  • організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
  • надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.