Працівники ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» провели акцію соціального протесту

6 грудня 2014 року понад 1000 найманих працівників ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод»  провели акцію соціального протесту в формі мітингу перед будівлею комунального закладу культури «Міський центр культури і дозвілля» в місті Кременчук.

Мета акції протесту: інформування громадськості про соціально-економічну ситуацію на ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» та загрози для регіону у зв’язку із запланованим масовим скороченням працівників заводу. Мітингувальники вимагали відновлення стабільної роботи підприємства.

Фахівці відділення НСПП попередньо надавали організаторам акції протесту роз’яснення статті 39 Конституції України, законів, інших нормативних актів України, попередили про наявність відповідальності за їх порушення. Відтак,  захід носив мирний характер, його учасники не порушували громадського порядку. Під час проведення мітингу було організоване чергування профспілкових активістів, розповсюджувались друковані інформаційні матеріали у формі листівок та буклетів, а учасники заходу тримали прапори України та прапори і символіку Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України і інших профспілок.

Була прийнята резолюція, яка направлена Президенту України, Кабінету Міністрів України, керівництву облдержадміністрації та Кременчуцького міськвиконкому, народному депутату України, власникам підприємства, наглядовій раді та правлінню ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод».

Відділення сприяє врегулюванню дестабілізаційного чинника, що виник на підприємстві з питання невиконання колективного договору в частині недопущення масових звільнень працівників упродовж року. Представникам трудового колективу надані консультації, роз’яснення та рекомендації щодо врегулювання конфлікту шляхом вступу в колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Діючи в межах повноважень, відділення НСПП заздалегідь, 02 листопада 2014 року повідомило про заплановану акцію соціального протесту виконуючого обов’язки голови Полтавської обласної державної адміністрації Пругла О.Є.

08.12.2014 року

Завідувач сектора аналітично - інформаційної роботи та прогнозування В.Новицька