Праця та соціальний захист населення

В умовах різноманіття форм власності, розширення видів індивідуальної трудової діяльності, зміни організаційних структур управління економікою, демократизації процесу управління, скорочення та зміни способів і методів державного втручання в господарську діяльність ланок економіки потрібні заходи щодо забезпечення соціальних гарантій населенню з боку держави. Ці заходи є гарантією кожному громадянинові на певний рівень благ і послуг за рахунок як внесків самого громадянина, так і перерозподілу ресурсів між населенням на цілі його матеріального забезпечення.

Соціальна політика — це система програм, служб і заходів, що переслідують соціальну мету, тобто спрямовані на підвищення добробуту населення. В це поняття входять вторинні цілі тих програм, первинні цілі котрих є іншими: оподаткування та фінансова політика. Соціальна політика охоплює всі сфери життєдіяльності людей — виробничу, соціальну, політичну, духовну та регулює стосунки між суспільством, колективом, особою в кожній із цих сфер та зонах її взаємодії.

Механізм реалізації потреб людини в соціальній політиці потребує удосконалення.

Соціальний захист — комплекс організаційно-правових та економічних заходів, що спрямований на забезпечення добробуту членів суспільства в конкретних економічних умовах, метою якого є:

• забезпечення рівня життя непрацездатних громадян не нижче від прожиткового мінімуму, встановленого державою;
  • підтримання соціальної стабільності в суспільстві.

Заходи соціального захисту покликані надавати пасивну підтримку тим членам суспільства, які з певних причин опинилися в скрутному становищі. Пасивна підтримка надається у вигляді соціальної допомоги — допомоги суспільства особі чи сім’ї, яка не має достатніх засобів існування. Через соціальну допомогу, соціальний захист виконує свою лікувальну, реабілітаційну функцію, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вберегтися від зубожіння та не опинитись на узбіччі суспільства.

Установи та заклади
соціальної сфери

(Соціальний захист)

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації