Про організацію роботи Полтавської обласної служби зайнятості з особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО в Полтавську область

Версія для друку

Полтавська обласна служба зайнятості активно долучилася до складу Регіонального штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Тільки за червень місяць звернулося понад 200 переселенців зі східних областей України та Криму, які прибувають на Полтавщину.

На сьогоднішній день статус безробітного надано 52 особам, з яких 30 переселенцям призначено виплату допомоги по безробіттю.

Працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 9 осіб.

54 особам, які переїхали з Донецької та Луганської областей та звернулися до центрів зайнятості області надано консультаційні послуги. Крім працевлаштування на постійні робочі місця, служба зайнятості пропонує також і тимчасові роботи.

З метою соціальної підтримки осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України в міських, міськрайонних та районних центрах зайнятості Полтавської області розгорнуто широкомасштабну кампанію по організації та проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи з цією категорією осіб як в центрах зайнятості за місцем звернення, так і в виїзному режимі - на базі мобільних засобів інформування - у пунктах їх тимчасового розміщення.

Для організації відповідної роботи в області фахівцями служби зайнятості з’ясовано наявність пунктів тимчасового розміщення осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та забезпечено системне і ритмічне проведенняпостійнодіючих (щосереди) міні-ярмарок вакансій та співбесід з роботодавцями під гаслом «Держава і переселенці: взаємодія державної служби зайнятості, державних органів влади та громадськості щодо сприяння у працевлаштуванні, дотримання прав та свобод громадян, гарантій соціального забезпечення».

Під час проведення міні-ярмарок вакансій на базі мобільних засобів інформування особам із числа переселенців надається інформація про адреси для тимчасового проживання переселенців, адреси місць медичного обслуговування населення, перелік послуг державної служби зайнятості, телефони обласного центру зайнятості, обласного контактного центру, органів освіти, управлінь праці та соціального захисту населення, телефони міських (районних) «гарячих ліній», перелік та контакти громадських та благодійних організацій, волонтерів, іншої актуальної інформації з урахуванням місцевих умов.

Протягом 18 червня - 26 червня 2014 року на базі мобільних засобів інформування результативно проведено 7 виїзних заходів за участю 76 осіб із числа переселенців.

Зокрема фахівці Полтавського міського центру зайнятості зустрілися в селі Клюсівка Новосанжарського району у таборі «Фонтан» де саме проживають вісім сімей з Донецької області.

А фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості на базі модернізованого центру профорієнтації провели міні-ярмарок вакансій, де для переселенців було запропоновано 21 вакансію ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат». Разом із можливістю працевлаштування, переселенцям запропоновано гуртожиток, їдальня та транспортна доступність підприємства (у м. Глобино буде возити транспорт підприємства).

Під час проведення профінформаційного заходу Гадяцьким районним центром зайнятості, Карпенку Олександру Борисовичу, який має медичну освіту, запропонована посада фельдшера в с. Ручки Гадяцького району, з перспективою зайняття посади завідувача фельдшерсько-акушерського пункту.

Спеціалісти соціальних служб, які долучаються до вищезазначених заходів надають інформацію щодо оформлення документів переселенців для отримання соціальних пільг та послуг, в т.ч. матерям-одиначкам та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, пропонують допомогу щодо розміщення та розселення осіб, повідомляють адресу «Червоного хреста» де можна отримати необхідні для побуту речі, одяг тощо.

Разом з тим, крім виїзних акцій фахівці базових центрів зайнятості організовують і системно проводяться міні-ярмарки вакансій для осіб із числа переселенців безпосередньо на місцях. До участі запрошуються роботодавці міста (району), представники житлово-комунального господарства, управлінь праці та соціального захисту населення, освіти, підприємці та громадські активісти, які не байдужі до долі людей, що змусили залишити домівку.

Протягом 18 червня-25 червня 2014 року результативно проведено 24 міні-ярмарки вакансій за участю 117 осіб із числа переселенців.

Зокрема 18 червня 2014 року до Великобагачанської районної державної адміністрації звернувся житель м. Краматорськ Сергій Васильович Андріївський, з яким зустрівся директор Великобагачанського районного центру зайнятості Федір Верховінін, і після телефонної розмови з виробничим директором ПП «Білоцерківська агропромислова група» Сергію Васильовичу було запропоновано роботу електромонтера на цьому підприємстві.

Крім того, 24 червня 2014 року до цього ж центру зайнятості, звернулись жителі м. Слав’янськ Ігор Миколайович Шевцов та Ганна Анатоліївна Борисенко, які тимчасово проживають в с. Устивиця Великобагачанського району. І знову директор центру зайнятості домовився про зустріч з керівниками ТОВ «Великобагачанський комбікормовий завод» та після співбесіди Ігор Шевцов, який має професію водія був працевлаштований.

За допомогою в пошуках роботи до Решетилівського районного центру зайнятості звернулася сімейна пара: Панчук Оксана Олексіївна та Володимир Леонідович, які переїхали з м. Краматорська. Під час спілкування з представниками роботодавця ТОВ «Дукли» запропонували Володимиру Леонідовичу вакансію тракториста, а для його дружини - робітника з комплексного обслуговування в сільському господарстві на період жнив, сільський голова в свою чергу пообіцяв допомогти вирішити питання з житлом у с. Пащенки.

Тільки в тісній співпраці служби зайнятості влади та роботодавців матимемо такі результати, про які свідчать наведені факти.

На сьогодні є пропозиції від роботодавців на 56 робочих місць з можливим поселенням. Крім того, департамент охорони здоров’я та департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації активно надали вакансії по своїх установах в області.

27.06.2014  | 

Світлана Сердюк, заступник начальник відділу організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятост

http://www.dcz.gov.ua/pol/control/uk/publish/article?art_id=36723&cat_id=1061006 

угору ↑