Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за перше півріччя 2015 року

На виконання ЗУ «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» управління містобудування та архітектури повідомляє.

Станом на 30 червня 2015 року до управління надійшло 52 звернення (11 звернень від КБУ «Обласний контактний центр», які надійшли на Гарячу урядову лінію). З них 1 прийнято на особистому прийманні громадян головою облдержадміністрації, 2 — заступниками голови, 4 — заступником начальника управління та 1 — начальником відділу капітальних вкладень та розвитку соціальної сфери управління.

Серед звернень, які розглянуло управління: 3 — з Адміністрації Президента України, 1 — з секретаріату Кабінету Міністрів України, 1 — від Віце-прем’єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 2 — від Народного депутата України.

За звітний період значна частина звернень стосувалась питань будівництва і містобудування, забезпечення громадян житлом. Також надходять звернення з проханням роз’яснити законодавство та вирішити земельні спори, зберегти культурну спадщину — Кадетський корпус, скаргами на неправомірність дій посадової особи.

З квітня 2015 року у зверненнях особливо гостро постало питання виділення земельних ділянок під забудову учасникам АТО (17 звернень). Згідно з чинними законами Управління не має повноважень у вирішенні цього питання. Тому у відповідях надається лише роз’яснення щодо процедури отримання земельних ділянок, чим затягується вирішення по суті.

Розглянуто низку звернень щодо правомірності звільнення з посади голови Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі з однієї сторони та прохання недопущення поновлення на посаді Токаря В. І. зі сторони колективу.

Для жителів сільських населених пунктів найактуальнішими є звернення щодо вирішення спірних питань приватизації земельних ділянок. Декілька звернень стосуються створення територіальних громад.

Щодо надходження звернень у територіальному розрізі, то найбільше звернень з м. Полтави. Мешканців міста в першу чергу хвилює вирішення житлових питань: забезпечення пільговим житлом, добудова багатоквартирного житлового будинку за адресою бульвар Боровиковського, 11 в м. Полтаві, невдоволення мешканців розпочатим поруч з їхнім житлом будівництвом по вул. Ляхова, 10 та вул. Пушкіна, 141. З подібними питаннями звертаються і з інших міст — Кременчука, Лубен.

Звернень, на які надано безпідставну відмову не було. За звітний період випадків із порушенням строків у наданні відповідей на звернення громадян не було. В той же час строк надання деяких відповідей відтягувався невчасним надходженням матеріалів від співвиконавців.

Проводяться дні контролю за виконанням доручень щодо розгляду звернень громадян. Про результати в письмовій формі надається довідка керівнику.

Для зручності заявників необхідну довідкову інформацію щодо подання звернень зібрано на стенді біля приймальні управління та на сайті облдержадміністрації.

Робота із зверненнями громадян в управлінні залишається і надалі пріоритетною.