Про ревізії використання бюджетних коштів, виділених на компенсацію підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період, та надання щомісячної адресної допомоги переселенцям

Державна  фінансова інспекція в Полтавській області, яка на даний час реорганізована шляхом перетворення в Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби  в Полтавській, проводить ревізії використання бюджетних коштів, виділених на компенсацію підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період, та надання щомісячної адресної допомоги переселенцям.

Під час зазначених ревізій перевіряється і законність призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснювалися і здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за 2014-2016 роки.

В ході проведення  контрольних заходів досліджуються  факти можливих порушень за інформацією, наданою Міністерством фінансів України за результатами проведеної верифікації соціальних виплат.

На даний час дані верифікації перевірені  в 9-ти районних  органах соціального захисту населення,  які полягали у співставленні інформації з усіх офіційних державних реєстрів, що характеризують соціальний, фінансовий та інші статуси отримувачів різних соціальних допомог з документами, які були надані громадянами для їх призначення. Перевіркою  охоплено  майже 4,5 тис. громадян. Як результат, встановлені  розбіжності  в поданих документах  374 особами, яким призначені та виплачені соціальні виплати   майже на 4,3 млн. грн.

Найбільш  ризиковий контингент щодо законності отримання  соціальних допомог, за даними верифікації,  це  є внутрішньо переміщені особи, які  подавали недостовірну інформацію про наявність у них та членів їхніх сімей на депозитному банківському рахунку коштів розміром понад 10-кратний розмір прожиткового мінімуму,  про наявність у них або членів їхніх сімей житла, розташованого поза межами тимчасово окупованої території, районами проведення АТО та поза населеними пунктами та лінії зіткнення та з інших причин, що обмежує право на отримання  соціальної допомоги, таких осіб  виявлено  256.

На даний час органи соціального захисту  спільно із фахівцями Державної фінансової інспекції проводять  роботу щодо відшкодування та  попередження  незаконних виплат бюджетних коштів, а  також з”ясування обставин, підтвердження окремих даних громадян, або скасування, що дає право  на  отримання державних допомог.

Прес-служба Управління Північно-східного офісу
Держаудитслужби в Полтавській області