Про результати проведених ревізій по галузі освіти за 9 місяців 2013 року

Версія для друку

Фінансових порушень на загальну  суму  понад 7 млн. грн. встановили фахівці Держфінінспекції в Полтавській області протягом січня-вересня 2013 року за результатами  контрольних заходів по галузі освіти. В питомій вазі зафіксованих порушень 86 відсотків становлять порушення, що призвели до збитків.

Так, незважаючи на систематичність проведення ревізій у відділах освіти та навчальних закладах, що знаходяться на самостійних балансах, продовжують мати місце факти незаконного використання бюджетних коштів на оплату праці, які є типовими для навчальних закладів.

Основними  причинами незаконних видатків на оплату праці   є нарахування і виплата заробітної плати зовнішнім сумісникам навчальних закладів за фактично невідпрацьований час, а саме: під час їх службових відряджень, за період  тимчасовій непрацездатності за основним місцем, а також збігу їх робочого часу відповідно до графіків роботи в навчальних закладах та за основним місцем роботи; завищення  надбавки за вислугу років педагогічним працівникам по причині невірного обрахування  стажу педагогічної роботи для її виплати;  нарахування та виплати щомісячних премій працівникам, не передбачених положенням про преміювання працівників освіти; нарахування та виплата індексацій грошових доходів працівників в завищених розмірах; виплата матеріальної допомоги на оздоровлення окремим категоріям працівників, яка за законодавством не є гарантованою виплатою, без відповідного рішення (наказу) керівника установи.  При цьому, порушуються умови Колективних договорів між адміністрацією і профспілковим комітетом об’єктів контролю, Положень про преміювання працівників.

Отже, несумлінне виконання посадових обов'язків керівниками  суб'єктів  господарювання  комунального сектору економіки ставить  під  загрозу можливість ефективного управління державними фінансовими ресурсами.

Завдяки вжитим заходам, протягом дев’яти місяців поточного року, забезпечено відшкодування фінансових та матеріальних ресурсів в загальній сумі понад 6 млн. грн.    

За допущені порушення законодавства з фінансових питань 275 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до матеріальної та  дисциплінарної відповідальності – понад 150 працівників.

За результатами контрольних заходів прийнято 140 управлінських рішень, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 44 фінансові санкції, відкрито 18  кримінальних проваджень.

 

                                                                                               Прес-служба Держфінінспекції

                                                                                               в Полтавській області

угору ↑