Про розширене засідання колегії Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації

14 грудня 2016 року о 10-30 годині в к.219 відбулося розширене засідання колегії Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації за порядком денним:

1. Про удосконалення законодавчої бази у зв'язку з плануванням територій об'єднаних громад (проект ДБН «Склад та зміст схеми планування території громади»).

2. Про організаційне забезпечення розроблення розділів інженерно- технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації.

3. Про шляхи активізації діяльності комітетів доступності Полтавської області усіх рівнів.

4. Різне.

По першому питанню виступила заступник директора з наукової роботи та регіонального планування, кандидат технічних наук ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Тетяна Володимирівна Криштоп. Вона ознайомила присутніх з міжнародним досвідом просторового планування в частині перспектив розвитку об’єднаних територіальних громад та з основними положеннями проекту ДБН «Склад та зміст схеми планування території громади». Така містобудівна документація визначатиме принципові вирішення планування, забудови та іншого використання територій об’єднаних територіальних громад.

В ході обговорення заступник голови обласного комітету доступності, регіональний представник Всеукраїнського громадського об'єднання Національної Асамблеї інвалідів України Твердохліб Ірина Василівна висловила побажання включити до складу проектної документації карту доступних об'єктів і маршрутів для людей з інвалідністю і маломобільних груп населення.

Висвітлюючи друге питання, начальник управління Панков Олександр Борисович зазначив, що діючим законодавством визначено неможливість представлення на затвердження містобудівної документації, яка виконана без розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО). У ДБН Б.1.1-5:2007 встановлено, що розділи інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) є складовою частиною проектних робіт і затверджуються в установленому порядку у складі комплексу містобудівної документації (схеми планування території або генерального плану). Пропонується уповноваженим органам містобудування та архітектури взяти на особистий контроль питання про обов’язковість розроблення розділів ІТЗ ЦЗ при розробленні схем планування територій районів та генеральних планів населених пунктів, приймати участь від замовника у формуванні та погодженні завдання на розроблення відповідних розділів.

Акцентовано увагу на важливості отримання проектними організаціями якісних вихідних даних для розроблення будь-якої містобудівної документації.

Про значення впровадження і реалізації висновків пілотного проекту “Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць та політичних процесів в Україні” доповіла головний спеціаліст відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру Управління, секретар обласного комітету доступності Ільїна Антоніна Олександрівна. Завданням 2017 року є продовження розпочатої роботи у позитивній динаміці. Головні напрямки такої роботи викладені у Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року щодо забезпечення архітектурної доступності для кожної особи.

Інформація викликала зацікавлення запрошених на засідання головних архітекторів районів та міст обласного значення, голів об’єднаних територіальних громад.