Про стан погашення заборгованості із заробітної плати

Про стан погашення заборгованості із заробітної плати.

Станом на 01.01.2017 загальна заборгованість із виплати заробітної плати становила 27,2 млн. грн., у тому числі:

– 10,2 млн. грн.  (37,7%) на 17 економічно активних підприємствах;

− 16,5 млн. грн. (60,8%) на 17 підприємствах-банкрутах;

− 425 тис. грн. (1,5%) на 2 економічно неактивних підприємствах.

Заборгованість із заробітної плати мають 36 підприємств. Кількість працівників економічно активних підприємств, яким заборговано заробітну плату, у минулому році зменшилась на 600 і склала 1,6 тис. осіб.

Частка суми загальнообласного боргу у місячному фонді оплати праці штатних працівників області склала  1,5% (в Україні – 3,4%), економічно активних підприємств − 0,6% (в  Україні − 2,1%).

У 2016 році максимальна сума заборгованості складала 42 млн. грн. станом на                    1 квітня. Завдяки реалізації плану заходів облдержадміністрації та тісної співпраці органів влади з Національною поліцією та контролюючими органами до кінця минулого року загальна заборгованість зменшилася на 14,7 млн. грн. Скорочення заборгованості  відбулося, в основному, за рахунок економічно активних підприємств. Протягом  2016 році вдалося повністю погасити заборгованість на 15 економічно активних підприємствах на загальну суму 7,7 млн. грн.

Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються: ТОВ „Гадячсир” та його структурні підрозділи –  4,1 млн. грн.,                       ТОВ „Техмолпром” – 2,7 млн. грн. (Гадяцький район), ПрАТ „Будівельне управління №9 „Полтаванафтогазбуд” – 1 млн. грн. (Полтавський район),  ПАТ „Рижівський гранітний кар’єр” – 736 тис. грн. (м.Горішні Плавні),  ДВНЗ „Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури” - 537 тис. грн. (м.Кременчук),  ДНТП „Бурова техніка” −  402 тис. грн. (м.Полтава). Заборгованість зазначених шести підприємств (9,5 млн. грн.) складає 92,5% загальнообласного боргу  економічно  активних  підприємств.

Станом на 01.01.2017 заборгованість із заробітної плати 17 підприємств щодо яких застосовані процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом складала 16,5 млн. грн. (60,8% до загальнообласного боргу), що на               844 тис. грн. менше, ніж на початок 2016 року. Повністю погашено зарплатні борги на            4 підприємствах-банкрутах на загальну суму 1,3 млн.грн., завершено ліквідаційні процедури на 3 підприємствах (372 тис. грн.). У минулому році порушено провадження у справі про банкрутство щодо Приватного ВНЗ „Кременчуцький  університет економіки, інформаційних технологій, управління” із зарплатним боргом 1,1 млн. грн. (перебуває в процедурі санації).

Дорученням Віце-прем’єр-міністра України П.В.Розенка від 20.01.2017 перед центральними органами виконавчої влади та обласними державними адміністраціями поставлене завдання взяти на особливий контроль питання погашення зарплатних боргів, забезпечити розроблення графіків погашення у 2017 році заборгованості із заробітної плати по кожному підприємству-боржнику та контроль за станом їх  виконання. Відповідні доручення від обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати надані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, керівникам галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації.

За оперативними даними щотижневого моніторингу, станом на 30.01.2017  статистична заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах порівняно з попереднім місяцем зменшилася на 2,9 млн. грн.