Проект GIZ «Реформа управління на сході України»

Метою проєкту «Реформа управління на сході України», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), є поліпшення умов надання муніципальних послуг населенню, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами.

Перша фаза проєкту діяла в 2014-2017 роках. Результатом реалізації цієї фази проєкту стало ефективне відпрацювання механізму міжмуніципального співробітництва.

Саме в рамках проєкту «Реформа управління на сході України» Полтавська область була обрана пілотною для відпрацювання механізму співробітництва територіальних громад та продемонструвала ефективність використання цього інструменту для розвитку громад та області в цілому.

З 2014 по 2017 роки в області були реалізовані 17 проєктів співробітництва територіальних громад Полтавщини у таких напрямках як: створення трудового архіву, поводження з ТПВ, створення пожежної охорони, забезпечення доступу до швидкісного Інтернету мешканців сіл, поліпшене транспортне сполучення.

Розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні (м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони) та в рамках неї бізнес-план пілотного проєкту «Організація спільної системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами на території Новосанжарської селищної ради, Зачепилівської, Клюсівської, Малокобелячківської, Судівської сільських рад», який  був реалізований за фінансової підтримки Швейцарсько-українського Проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Проєкт надав підтримку Омельницькій та Пирятинській об’єднаним територіальним громадам у створенні центрів надання адміністративних послуг (ремонт приміщень, матеріально-технічне забезпечення, програмне забезпечення, консультації з питань впорядкування організаційних документів, навчання персоналу). Впроваджена нова автоматизована система формування та ведення Реєстру територіальної громади в електронному вигляді ЦНАП-SQS в ЦНАПах цих громад. Проведено навчання для працівників відділу державної реєстрації та адміністраторів Центру.

Область продовжила успішну співпрацю з проєктом та 11 грудня 2017 року була підписана Угода про реалізацію другої фази проєкту «Реформа управління на сході України ІІ», яка буде тривати до 2020 року.

За час реалізації другої фази проєкту надано підтримку реалізації в області 13  проєктів міжмуніципального співробітництва у таких напрямках: поводження з відходами, створення та розвиток пожежної охорони, впровадження SMART-технологій в муніципальному управлінні, забезпечення доступу до швидкісного Інтернету мешканців сіл, поліпшене транспортне сполучення тощо.

Лохвицької об’єднана територіальна громада,  як ініціатор та виконавець проєкту міжмуніципального співробітництва у сфері енергоефективності, отримала відповідне вимірювальне устаткування  - «Валізу енергоменеджера».

Продовжена підтримка проєктом розвитку центрів надання адміністративних послуг  області. ЦНАП Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області отримав мобільний кейс із необхідним комплектом обладнання для запуску моделі «виїзний адміністратор» (пересувне віддалене робоче місце).

6 грудня 2019 року в Омельницькій об’єднаній територіальній громаді почав роботу модернізований Центр надання адміністративних послуг, ремонт було виконано за підтримки проєкту раніше, також ЦНАП Омельницької ОТГ було забезпечено обладнанням та офісною технікою. У ЦНАП створено 8 робочих місць, кожне з яких обладнано сучасною IT-технікою та меблями. Робота центру організована в форматі «відкритого простору». Більше 5,5 тисяч мешканців громади отримали доступ до якісних адміністративних послуг у комфортних умовах.

Експерти проєкту підготували ескізний проєкт для облаштування мансардного поверху ЦНАПу в місті Кременчуці.

Важливим напрямком діяльності проєкту є надання консультативної підтримки, проведення навчальних та інформаційних заходів, спрямованих на сприяння розвитку місцевого самоврядування громад, впровадженню міжмуніципального співробітництва,  розбудову мережі надання якісних адміністративних послуг. Також проводяться заходи, спрямовані на поширення кращих практик міжмуніципального співробітництва Полтавської області не тільки для громад області, але й для інших областей України.

Корисні посилання:

Сайт проекту: https://www.ims-ukraine.org/