Проект GIZ «Реформа управління на сході України»

Метою проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), є поліпшення умов надання муніципальних послуг населенню, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами.

На території Полтавської області реалізується вже друга фаза проекту – «Реформа управління на сході України ІІ». Перша фаза проекту розпочалась з 22 жовтня 2014 року, коли була підписана тристороння Угоди між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою про реалізацію в Полтавській області проекту «Реформа управління на сході України».

Результатом реалізації першої фази проекту стало ефективне відпрацювання механізму міжмуніципального співробітництва. Саме в рамках цього проекту Полтавська область була обрана пілотною для відпрацювання механізму співробітництва територіальних громад та продемонструвала ефективність використання цього інструменту для розвитку громад та області в цілому.

З 2014 по 2017 роки в області були реалізовані 17 проектів співробітництва територіальних громад Полтавщини у таких напрямках як: створення трудового архіву, поводження з ТПВ, створення пожежної охорони, забезпечення доступу до швидкісного Інтернету мешканців сіл, поліпшене транспортне сполучення.

Проект надав підтримку Омельницькій та Пирятинській об’єднаним територіальним громадам у створенні центрів надання адміністративних послуг (ремонт приміщень, матеріально-технічне забезпечення, програмне забезпечення, консультації з питань впорядкування організаційних документів, навчання персоналу). Впроваджена нова автоматизована система формування та ведення Реєстру територіальної громади в електронному вигляді ЦНАП-SQS в ЦНАПах цих громад. Проведено навчання для працівників відділу державної реєстрації та адміністраторів Центру.

Розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні (м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони) та в рамках неї бізнес-план пілотного проекту «Організація спільної системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами на території Новосанжарської селищної ради, Зачепилівської, Клюсівської, Малокобелячківської, Судівської сільських рад», який  був реалізований за фінансової підтримки Швейцарсько-українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

З метою виконання Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні, 07 жовтня 2016 року відбулось підписання Меморандуму про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області. Угоду підписали: Полтавська облдержадміністрації, Полтавська обласна рада, Полтавська міська рада, керівники органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації Полтавського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського та Чутівського районів.

Область продовжила успішну співпрацю з проектом та 11 грудня 2017 року була підписана Угода про реалізацію проекту «Реформа управління на сході України ІІ».

Проект продовжує сприяти впровадженню проектів співробітництва територіальних громад. У 2018 році надано підтримку 13  проектам в Полтавській області у таких напрямках як: поводження з відходами, створення та розвиток пожежної охорони, впровадження SMART-технологій в муніципальному управлінні.

Підтримується розвиток центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) області. ЦНАП Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області отримав мобільний кейс із необхідним комплектом обладнання для запуску моделі «виїзний адміністратор» (пересувне віддалене робоче місце). Виконано ремонтно-будівельні роботи у ЦНАП Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади Полтавської області. Експерти проекту підготували ескізний проект для облаштування мансардного поверху ЦНАПу в місті Кременчуці.

Експерти проекту на постійній основі надають консультативну підтримку громадам у впровадженні їх проектів. Проводяться навчальні та інформаційні заходи з поширення кращих практик міжмуніципального співробітництва Полтавської області не тільки для громад області, але й для інших областей України.

Корисні посилання:

Сайт проекту: https://www.ims-ukraine.org/