Проект Європейського Союзу «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб»

PoltavaforIDPs     ППРРУ

Полтавська обласна державна адміністрація з проектом «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб» стала одним із переможців в конкурсі з підтримки громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні, який проводило Представництво ЄС в Україні в кінці 2014 року.

Проект діяв з червня 2015 року по червень 2017 року в рамках  Грантового контракту, підписаного між Полтавською облдержадміністрацією та Європейською Комісією через Представництво Європейського Союзу в Україні на фінансування цього Проекту грантовими коштами ЄС

Метою проекту стало створення умов для перебування та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Полтавщини, що сприяло зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями у соціальній сфері.

Реалізацією проекту займалась безпосередньо Полтавська облдержадміністрація у співпраці з партнерами: Полтавським обласним центром зайнятості, Полтавською та Гадяцькою міською радою, Новогалещинською селищною радою, Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Благодійною організацією «Світло надії».

За два роки реалізації проекту були досягнуті наступні результати.

У напрямку створення базових житлових умов для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб:

• здійсненний ремонт трьох соціальних приміщень, де можуть бути тимчасового розміщенні ВПО: Кризового центру для жінок у м. Полтаві, соціального готелю Новогалещинської селищної ради, соціального готелю «Жовтень» в м. Гадячі;
  • закуплено обладнання для «Центру соціальної адаптації» в м. Полтаві.

У напрямку покращення можливості доступу ВПО  до першочергових та спеціальних медичних, соціальних, адміністративних послуг, включно з послугами соціально-психологічної реабілітації проведена наступна робота:

• здійснені закупівлі медикаментів, медичного обладнання та інвентарю для  потреб ВПО, які звертаються до обласних лікарень (Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського, Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні, Обласної лікарні відновного лікування та діагностики та Полтавської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Мальцева);
  • проведений капітальний ремонт  3-А відділення  Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева;
  • створені палати для внутрішньо переміщених осіб похилого віку на базі КЗ «3-я міська клінічна лікарня м. Полтави» Полтавської міської ради, для яких закуплені меблі та інвентар;
  • постійно проводилась робота з соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб на базі БО «Світло надії» та Полтавського обласного відділення Товариства Червоного Хреста України.

У напрямку створення умов для покращення взаємодії та інтеграції внутрішньо переміщених осіб до приймаючих громад, доступу до освіти та місцевого ринку праці:

• забезпечено професійне навчання безробітних із числа ВПО;
  • організовані громадські роботи для усіх категорій ВПО;
  • впроваджені компоненти «Сприяння у відкритті власної справи внутрішньо переміщеними особами» та «Підтримка ініціативи роботодавців щодо створення/модернізації ними робочих місць для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб»;
  • на базі Полтавського обласного центру зайнятості постійно надавались індивідуальні психологічні консультації внутрішньо переміщеним особам з  питань працевлаштування, перекваліфікації та пошуку себе в новому середовищі на новому ринку праці;
  • для комунальної бюджетної  установи «Обласний контактний центр»  Полтавської обласної ради проведено закупівлю програмно-апаратного комплексу (спеціалізоване обладнання для роботи операторів «гарячої» телефонної лінії та аналітиків центру).

Загальна сума витрачених коштів в рамках реалізації Проекту:  739,9 тис. євро.