Проект українсько-німецького співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах»

Метою проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», що реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності та покращення передумов для подальшого поширення енергетичного менеджменту в громадах.

Діяльність проекту є продовженням першої фази проекту: «Енергоефективність у громадах», яка реалізовувалась в області з 2014 року.  Проект технічно та організаційно підтримує та навчає малі муніципалітети інтегрованому підходу до енергетичного менеджменту, допомагаючи створювати і вдосконалювати організаційні структури та процеси в довгостроковій перспективі. Це включає: впровадження базового та адаптованого для невеликих громад збору та моніторингу енергетичних даних; інформування та підвищення обізнаності, включаючи проведення енергетичних аудитів; розробку шляхів фінансування заходів з енергоменеджменту, включаючи подання заяв на кредити та інші програми фінансування.

В першій фазі проекту «Енергоефективність у громадах» взяв участь консорціум міст області: Миргород, Лубни, Полтава, Горішні Плавні, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація.

В усіх містах – учасниках першої фази проекту були розроблені та впроваджені Плани дій сталого енергетичного розвитку, а також запроваджена Інформаційна система енергомоніторингу (ІСЕ).

За підтримки проекту ІСЕ з 2016 року запрацювала в обласних бюджетних закладах охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення Полтавської області.

Результатом співпраці Лубенської міської ради з експертами проекту став розроблений проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць», який отримав грантове та кредитне фінансування від НЕФКО та ЄБРР як адміністратора фонду Е5Р.

У м. Горішні Плавні за участі проекту була проведена реконструкція системи гарячого водопостачання ДНЗ «Золота рибка», придбаний тепловий насос в цей навчальний заклад.

Проведено ряд інформаційних та навчальних заходів за участю експертів проекту «Енергоефективність у громадах» з питань діяльності у сфері енергозбереження та енергоефективності комунальних, бюджетних закладів та ОСББ.

Роботу Полтавської облдержадміністрації, як лідера консорціуму високо оцінили міжнародні партнери, та присвоєнням звання «ENERGY EXPERT» за час виконання проекту.

З 2017 року розпочата реалізація другої фази проекту – «Енергоефективність у громадах ІІ», учасниками якої стали два міста області: Миргород як місто-ментор, та Гадяч як новий учасник проекту, який вивчає досвід впровадження енергоефективних заходів.

Окрім досвіду міст-менторів та демонстрації прикладів найкращої практики, муніципалітети, які прийматимуть участь у проекті, мають  можливість долучитися до серії тренінгів та інших видів навчання, які охоплюють як спільні теми, так і конкретні проблеми кожного міста.

Проект працює за трьома напрямками:

1. Енергетичний менеджмент у громадах.
  2. Планування та реалізація заходів з енергоефективності.
    Розширення спектру консультаційних послуг зовнішніх провайдерів, передусім - для малих громад: створення та функціонування комунального енергетичного менеджменту, підтримка процесів планування та реалізації заходів з енергоефективності на комунальному рівні. Окрім цього, проект проводить роз’яснювальну роботу та поширює ноу-хау серед важливих учасників ринку на комунальному рівні стосовно користі, варіантів та інструментів енергетичного менеджменту, а також питань технологій, аналізу співвідношення витрат та ефективності або проектного менеджменту.
  3. Механізм сприяння для зовнішніх послуг.
    Механізм сприяння повинен підтримувати використання громадами місцевих енергетичних послуг та відповідного стимулювати ринок цих послуг.

Сайт проекту: https://www.giz.de/en/worldwide/57268.html

Презентація «Енергоменеджмент - вибір прогресивних міст»

Навчальні вебінари проекту:

ДолученняРозмір