Проект українсько-німецького співробітництва «Підтримка реформи децентралізації в Україні», що виконується GIZ

Версія для друкуВерсія для друку

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини реалізує проект «Підтримка реформ децентралізації в України».

Проектом передбачено надання підтримки об’єднаним територіальним громадам в питаннях впровадження реформи децентралізації, всебічна координація роботи, в тому числі шляхом надання методичних рекомендацій та консультацій Мінрегіону України.

18 квітня 2016 року у Полтаві відбулася зустріч керівника проекту — Андреаса фон Шуманна з представниками обласної влади: головою облдержадміністрації Валерієм Головкою, головою Полтавської обласної ради Олександром Біленькими, представниками депутатського корпусу та структурних підрозділів облдержадміністрації, в рамках якої були обговорено подальші перспективи співробітництва.

14 липня 2016 року, в рамках Проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», в смт. Чорнухи та м. Пирятин відбулись круглі столи, присвячені впровадженню реформи децентралізації в Україні, участь в яких взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, представники органів місцевого самоврядування.

Спікером від проекту виступив бургомістр міста Зінґена у відставці та старший радник у сфері комунального господарства пан Олівер Ерет, який поділився досвідом впровадження реформ децентралізації в Німеччини та відповів на актуальні питання присутніх представників громад.

Відповідно до плану перебування експертів на Полтавщині, аналогічні заходи були проведені протягом тижня в Решетилівському, Велико-багачанському, Чутівському, Диканському, Гадяцькому, Кобеляцькому та Полтавському районах області.

11 липня 2016 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулась стартова конференція проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», участь в якій взяли голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

В рамках конференції відбулось урочисте підписання угод про співробітництво Федеральної німецької установи з міжнародного співробітництва( GIZ) з Полтавською облдержадміністрацією та з Полтавською обласною радою з метою реалізації зазначеного Проекту.

Під час конференції провели презентацію проекту та оголосили про старт конкурсу мікропроектів з розвитку від новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

Подання мікропроектів на розгляд Полтавському офісу Проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» (GIZ) завершилось 12 вересня 2016 року.

Протягом вересня 2016 року комісією облдержадміністрації з оцінки проектних заявок громад, в рамках реалізації проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», що виконується GIZ проведено оцінку 13 проектних заявок. Результати оцінки були направлені координаторам проекту. За результатами конкурсу відібрано 5 мікропроектів (Шишацька, Пирятинська, Омельництка та Глобинська об’єднані територіальні громади та Сергіївська сільська рада), кожен з яких отримає фінансову підтримку в рамках проектів в розмірі 140 тис. грн.

15 вересня в Україні офіційно стартувала українсько-європейська програма «U-LEAD з Європою: Розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». Експерти проекту GIZ «Підтримка реформи децентралізації в Україні» виконують окремий компонент цієї програми, а саме - розширення можливостей для здійснення децентралізації та реформування регіональної політики.

21 вересня 2016 року, в Полтавській обласній раді в рамках програми U-LEAD з Європою експерти GIZ провели Круглий стіл з питань обміну досвідом процесу об’єднання громад та надання адміністративних послуг в громаді «ЦНАП - як інструмент роботи та комунікації з громадянами». Участь у заході взяли: директор Департаменту Інна Іщенко, регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер, координатор Проекту Богдан Алещенко, радник проекту Анатолій Безпалюк, а також представники структурних підрозділів Полтавської ОДА, органів місцевого самоврядування, новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

З метою проведення базових досліджень на предмет досягнутих результатів з децентралізації; аналізу проблемних моментів та моделювання подальшої роботи з реформування, 23 вересня, експерти проекту GIZ, Вячеслав Толкованов та Балаш Ярабік провели робочі зустрічі в об’єднаних територіальних громадах (Пирятинська, Решетилівська, Новосанжарська), а також поспілкувалися з представниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, координатором регіонального офісу реформ у Полтавській області Іриною Балибіною та головою Білоцерківської об’єднаної громади Іваном Лещенком.  Реалізація проекту продовжується.

11 жовтня 2016 року для представників утворених та потенційних об’єднаних громад області міжнародні експерти з проектного менеджменту провели дводенний круглий стіл «Проектний менеджмент – з чого почати?». Захід відкрила Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

28 жовтня 2016 року за сприяння Полтавської облдержадміністрації на базі Глобинської райдержадміністрації експертами проекту GIZ "Підтримка реформи децентралізації в Україні", в рамках програми U-LEAD з Європою проведено круглий стіл «Побудова системи освіти в об’єднаних територіальних громадах», в якому взяли участь представники ОТГ Полтавщини, що відповідають за впровадження реформи децентралізації в освітньому напрямку.

10 листопада на базі Полтавської облдержадміністрації заплановано проведення інтерактивної лекції для представників об’єднаних територіальних громад, які відповідають за діяльність у сфері архітектури, землевпорядкування та кадастру, регіонального розвитку та стратегічного планування. Лекцію «Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України» проведе німецький експерт професор Янош Бреннер, (BD Prof. Dr. János Brenner).

Реалізація проекту продовжується.

Угору ↑